Polonya’da Dünyanın En Büyük “Ördek” Arkadaşlığı Buluşması Var

By
Güncellendi: 16 Temmuz 2015
Citroen 2CV Polonya Buluşması

Bu yıl 28 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında Polonya’nın Toruń şehrinde dünyanın en geniş katılımlı Citroen 2CV buluşması yapılacak. 20.000’den fazla kişinin 7.000’den fazla araçla katılacağı beklenen buluşması Dünya 2CV Buluşmaları’nın 21. olma niteliğinde. Etkinliğin ilk buluşması 1975 yılında yapılmıştı. Etkinlik haftası boyunca şehirde çeşit çeşit 2CV araçları ve Citroen etkinliklerini görmek mümkün olaca.

2011 yılında Fransa’da, 2013 yılında İspanya’da yapılan bu etkinliğe 7.000’den fazla araç katılarak bu alanda bir dünya rekoru kırılmıştı. Etkinliğin bu yılki ayağında da bu rekorun yenilenmesi bekleniyor.

Etkinlik süresince katılımcılar diğer araçlar hakkında birbirlerinden bilgi alışverişinde bulunacak, yeni dostlar edinecek. Katılımcılar, Citroen’in 42 yıllık sürede, 5 milyon adetten fazla satarak en çok satılan modeli olma özelliği taşıyan 2CV’nin kullanıcılar tarafından özelleştirilen farklı şekillerini görme imkanı elde edecekler.

Amicale CITROËN International tarafından organize edilen Citroen 2CV buluşması etkinliğinde, Citroen 2CV demontaj, montaj yarışmaları, yarışlar gibi etkinlikler yapılacak. Ayrıca etkinlikte Citroen 2CV ile aynı dönemde üretilen Ami6, Ami8, Dyane ve Mehari gibi modellerde boy gösterecek.

Citroen 2CV’nin Avrupa’da ülke kulüplerinin yanı sıra şehir kulüpleri bile bulunuyor. Örneğin Almanya’da otuzdan fazla 2CV severin bir araya geldiği model kulübü bulunuyor.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir