Gösterilen sonuçlar: 1 ile 12 ve 12

Konu: Zengin Arabası ile Fakir Arabası Arasındaki Fark

schumici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan SEVİN
    Araç: 2012 Başka Marka Mitsubishi L200

Zengin Arabası ile Fakir Arabası Arasındaki Fark

İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

AYTUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: AYTUĞ AKDEMİR
    Araç: 2012 Citroën DS4 1.6 e-HDI DStyle

Cevap: Zengin Arabası ile Fakir Arabası Arasındaki Fark

Bu zengin otomobli ile fakir otomobili arasındaki fark değil.

Bu 20 yıl önce hurdaya ayrılması gereken otomobilleri hala yollarda bulunmasına izin veren aptalca bir zihniyet. İnsanların 2013 model araçlarının camlarında film var diye kusurlu ilan eden bu zihniyetin bu hurda araçlara göz yummasından kaynaklanan acı bir son.

Sanırım 1 kişi hayatını kaybetmişti. Allah rahmet eylesin.

Bu salak trafik zihniyeti devam ettiği sürece böyle kazalar hep ama hep ölümle sonuçlanacaktır.

schumici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan SEVİN
    Araç: 2012 Başka Marka Mitsubishi L200

abi bende bu araçlar trafikte dolansın istemiyorum ama geliri olmayan napsın? eli mahkum olduğundan biniyorlar bunlara, yoksa kim isteyerek biner. ha bu araçları bilinçsiz kullananlar zaten kendi ölümlerine davetiye çıkarıyorlar, fotolardan da anladığım kadarıyla Şahin hatalı sollamaya çıkmış olmalı ki ters şeritte çarpışmışlar. trafikte biz önce adam gibi araba kullanmasını öğrenmeliyiz ki bu kazalar azalsın
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2004 Citroën Berlingo 2.0 HDi

Eski araçların trafikten çekilmesini teşvik edecek cazip kanunlar çıkmalı diye düşünüyorum. Bir ara hurda teşviği vardı ne güzel millet hurda yada eski araç arıyordu.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

Simuzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Zafer Sarışahin
    Araç: 2003 Citroën C3 1.4i

Eski araçtan ziyade, trafiğe çıkması sakıncalı olan araçların irdelenmesi lazım. Yeni model araç, takla atıp perte çıkmış. Tüm airbaglar devre dışı, şase aksamı kaymış vs.. ama bir şekilde muayeneden geçiyor ve trimer kayıtları sıfırlanıyor... Diğer yandan, 70 model bir araç.. tertemiz. ve çalışır durumda. O zamanki teknolojilerine göre airbag abs vss. yok. Hangisi daha güvenli.

Bence yaşa bakılmamalı. Sağlamlık-işlevsellilk önemli olmalı. Sakıncalı olanlar ne olursa olsun trafiğe çıkmamalıdır.

AYTUG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: AYTUĞ AKDEMİR
    Araç: 2012 Citroën DS4 1.6 e-HDI DStyle

Alıntı schumici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bende bu araçlar trafikte dolansın istemiyorum ama geliri olmayan napsın? eli mahkum olduğundan biniyorlar bunlara, yoksa kim isteyerek biner. ha bu araçları bilinçsiz kullananlar zaten kendi ölümlerine davetiye çıkarıyorlar, fotolardan da anladığım kadarıyla Şahin hatalı sollamaya çıkmış olmalı ki ters şeritte çarpışmışlar. trafikte biz önce adam gibi araba kullanmasını öğrenmeliyiz ki bu kazalar azalsın
    Furkan Haklısın. Geliri olmayan insanlarımız bu araçlara binmeye zorunlu bırakılıyor. Bu da malesef çok çok uzun yıllardır alınan yüksek vergiler nedeniyle ülke yöneticilierinin kabahati. Ucuz otomobil üretimini destekleyeceklerine, yerli üretime teşvik vereceklerine herkes ama herkes lüks peşinde, pahalı araç peşinde.

Motorlu Taşıtlarda ÖTV ve KDV yi düşürürsün, Ucuz ve yerli ama güvenli üretimi desteklersin ve tüm hurda araçları trafikten çekersin. Tabi sadece hurdalar değil Fatih Bey'in belirttiği gibi elverişli olmayan araçlar da yollardan temizlenir. Ama malesef halkı düşünen hiçbir gelişme yok çok uzun yıllardır.

Bu arada BMW 5 Serisinde yolcu bölmesinde hiçbir deformasyon yok. Sağ taraf yan hava yastıkları da risk görerek patlamış. Tamda olması gerektiği gibi yolcularını emniyet kemeri taktıkları sürece burunları bile kanamadan bu büyük kazadan kurtarmış.

Alpine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Alper DOĞAN
    Araç: 2012 Citroën C4 1.6 HDi 112 hp Confort Plus M/T

İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı...
    Paran varsa yaşarsın, paran yoksa ölürsün...
    Kazadan çıkarılacak en anlamlı düşünce bu...

batuhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Batuhan Demirkaya
    Araç: 2009 Başka Marka Ford Focus 1.6

Suan kullandıgım araçların biri 8 biri 4 yaşında. Daha önce kullandıgım tospam 38 yaşında idi. Onu kullanırkenki dikkat ve hassasiyeti bu araçların birinde göstersem yolda indirip döverler.
    Çünkü, tospa ile mesela 1. örnek olarak 2. köprüden çekmeköye akan trafikte 50-60 gibi bi süratle ve sakin sakin gidiyordum. 2. örnek olarakta çekmeköyden lüleburgaza giderken tekirdağda 130-140 ile gidiyordum "virajsız" yolda. Bakımlarını ayda bir yada maksimum 2 ayda bir yapıyordum. Fren lastik balans bilya vs vs. Şuanda citroenlede focuslada hiç bu kadar dikkatli değilim focus 5-6 ayda bir rutin bakıma giriyor. Citroende aynı zamanda giriyor. Tospa kadar üstünde durmuyorum her ikisininde.

Yanlış bir kanı var "Eski araçlar trafikten men edilsin." böyle bi düşünce acıkcası çok bencilce ve ucu açık. neden ucu açık? adam atıyorum X memleketinde iç anadoluda dogu anadoluda vs bi yerde Y köyünde yaşıyor. Geçimini sadece tarım hayvancılıktan kazanıyor. gidip ancak 85 model bir toros alabiliyor. trafige bile belki çıkmıyor. bu adamın sucu ne ? amerikadaki durumun farkı nasıl oluyor diye düşünmeye bile gerek yok adam eşşek gibi chevrolet kamyonla 4x4 fordlarla tarım yapıyor. yaktıgı benzini çakmakla yakamayız burda belki ama adamın orda ona göre imkanı bu külüstür 2010 model ford kamyon kullanıyor Sen 1 liralık benzinden 4 lira kar et 20 binlik arabadan 30bin kar et sonra eski arabaları trafikten men et. olur mu ?

( FordFocus-2009) 1.6 Benzin-Lpg

YaSso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Yasin
    Araç: 2012 Citroën C3 Picasso e-HDİ BMP6 CT

ben hepsini geçtim de araba alırken bu %40 ötv +kdv (biliyosunuz ki 2.0 motorda %80 ) benzin alırken 100 liralık yakıttaki 65 tl lik vergiyi mtv yi cartı curtu nereye harcıyolar arkadaş diline sığmayacak paralar bunlar 75 milyon göz önüne alınınca ve bu sadece araçlardan alınan vergi.Anlamadım çözemedim gitti
    Birileri ArkanızdaN Konusuyorsa,ONLARDAN ÖNDESİNİZ DEMEKTİR

Advantan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Melih
    Araç: 2011 Citroën C4 1.6 VTI 120HP M/T Confort Plus Altın Kum - 2013 Opel Astra 1.3 Cosmo CDTI Siyah

Alıntı YaSso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hepsini geçtim de araba alırken bu %40 ötv +kdv (biliyosunuz ki 2.0 motorda %80 ) benzin alırken 100 liralık yakıttaki 65 tl lik vergiyi mtv yi cartı curtu nereye harcıyolar arkadaş diline sığmayacak paralar bunlar 75 milyon göz önüne alınınca ve bu sadece araçlardan alınan vergi.Anlamadım çözemedim gitti
    Ne bereketli ülke diyorlar ya iste cevabı bu aldıkları vergiler yoksa şimdi hazinede para mı kalirdi
    Citroen C4 III 1.6 VTI 120HP M/T Confort Plus 'Altın KuM - Yakında Yeni Peugeot 308 e-HDi 115HP Allure

2000 Üyeyi Geçen Citroen C4 Türkiye Facebook Fan Page

Ad-Soyad: ceyhun
    Araç: 2000 Citroën Saxo 1.5 dizel

Alıntı Alpine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı...
    Paran varsa yaşarsın, paran yoksa ölürsün...
    Kazadan çıkarılacak en anlamlı düşünce bu...
    Doğru ve acı bir tespit

nutella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: İbrahim Beyazıt
    Araç: 2011 Citroën C4 1.6 vti 120 HP Confort - Teknoloji Paket

şu vergi olayı beni dellendiriyor . dusundukçe kendimi maliye bakanlığının önunde yakasım geliyor