1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 37

Konu: Kış Lastiği Testleri

schumici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan SEVİN
    Araç: 2014 Başka Marka .

Favori Kış Lastiği Testleri

Kış aylarına girmiş olduğumuz şu günlerde herkesin aklı kış lastiği konusunda karışık. Alsam mı almasam mı, alırsam ne alsam diye düşünüp duruyoruz.

Ünlü Alman Adac kuruluşunun yapmış olduğu kış testlerinin detaylarına şu linkten erişebilirsiniz;

http://www.adac.de/infotestrat/tests...n/default.aspx

Aktuell yazan kısmın altındakiler 2012 yılında yapılmış güncel testler. Daha eski yıllar içinde alta doğru inip ebata göre teste bakabilirsiniz. Kendi lastik boyutunuzun testini bulamadıysanız en yakın boyutun testine bakabilirsiniz.

2012 güncel 3 adet test bulunmakta. yanak boyutlarına göre düşündüğümüzde 165 tabanla yapılan test daha çok A ve B segmenti araçlar için göz önünde bulundurulması gereken, 205 tabanla yapılan test C segmenti araçlar için göz önünde bulundurulması gereken, 215 tabanlı testte kompakt suvlar için göz önünde bulundurulması gereken testlerdir ki test sayfasında üstte yer alan araç fotoğraflarıda az çok bunu belirtmekte.

Umarım aklınızdaki soru işaretlerinin bazılarını bu testler kaldırır. Güvenli sürüşler diliyorum
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

Ad-Soyad: Necati Derin
    Araç: 2012 Citroën Berlingo 1.6 HDİ 90 Hp SX Multispace

Cevap: Kış Lastiği Testleri

Furkan Kardeşim,
    İlaç gibi bilgi verdin, çok sağol.Önceki aracıma fiyatı uygun diye nekzen diye bir lastik almıştım.ilk kışın sonunda beni de aracı da çok sıkıntıya soktu.Pişman oldum.O yüzden, yukarıdaki bilgilere göre lastik almaya çalışacağım.Çok Teşekkürler

Ynt: Kış Lastiği Testleri

Alıntı nderin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Furkan Kardeşim,
    İlaç gibi bilgi verdin, çok sağol.Önceki aracıma fiyatı uygun diye nekzen diye bir lastik almıştım.ilk kışın sonunda beni de aracı da çok sıkıntıya soktu.Pişman oldum.O yüzden, yukarıdaki bilgilere göre lastik almaya çalışacağım.Çok Teşekkürler
    İşine yaradıysa ne mutlu abi
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

ibokozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: ibrahim kozan
    Araç: 2005 Citroën C5 2.0 hdi sxpk

ince tabanlar daha iyi oluyor kış lastiklerinde. geniş olunca tutmuyor

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2006 Citroën C3 1.6 HDI SX - Cam Tavan

Listede ne kadar Alman markası varmış öyle. Birkaç tane dünya markası lastik var gerisi hep Alman. Brigstone bile yok.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

Advantan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Melih
    Araç: 2013 Başka Marka Peugeot 208 Urban Soul 1.4 e-HDi Chrome Pack + SMEG 9'' Nav. + 7500K Xenon Mercek

ben hankook almıştım gecen seneden beri 790 tlye . michelin alpinin kaydıgı yerde (Erzurum ki buz cenneti) hankook başarıyla çıkmıştı testlere pek inanmıyorum reklam kokan hareketler

Citroen C4 1.6 120HP VTi Confort Plus - Citroen DS3 1.6 156HP THP Dsport - Peugeot 208 1.4 70HP e-HDi Urban Soul Special Chrome Pack
    www.melihr.com

Her lafa yorum yapılmaz

Ramazan Avcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Ramazan Avcı
    Araç: 2012 Başka Marka Honda CR-V 2012 150PS i-CTDi Executive 2.2 (Otomatik Vites)--Citroen C4 2012 112 Hp

testi almanlar yaptıgı için birinci continental

Alıntı Gookhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Listede ne kadar Alman markası varmış öyle. Birkaç tane dünya markası lastik var gerisi hep Alman. Brigstone bile yok.
    adamlar alman hacı, portekizli yada Türk yerel üreticisini napsınlar, en kralını zaten üretiyorlar, diğer büyük üreticileride koydun mu teste tamamdır yeter işte

keşke bizimkilerin de yese de kendi testlerini böyle yapıp yayınlasalar, petlas'tır lassa'dır çok iyi olduklarına güveniyorlarsa çıkartsınlar kendilerini uluslararası arenaya ispatlasınlar

Tazmanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Sezer VATANSEVER
    Araç: 2011 Citroën C4 e-hdi Exclusive (Cam Tavan, Kör Nokta, Necvox Platinum, Hella Bi-xenon)

Ben şu kışta lastiği daraltırsın, yok yükseltirsin, küçültürsün muhabbetine inanmıyorum. Abicim şimdi doğru mantık kuralım bir araç üzerinde 225-45-R17 lastik ve jant varsa bu ebattaki lastiğin küçük çaptaki lastiklere göre pati çekme oranı daha düşüktür. Doğru mu ? Evet doğru. Hele bunu ıslak zemin ve buzlu zeminde yapınca aracı biraz olsun zorlayın bakalım nasıl pati çekmiyor lastikler. Pati çekme oranı düşük olsun derseniz büyük çapta lastik ve jant kullanacaksınız. Lastik genişliği büyüdükçe yere basma ve sürtünmesi artar dolayısıyla araç daha iyi yol tutar bu ister kuruda olsun ister buzda. Nasıl oluyorda kış için küçük lastik dar lastik öneriliyor ben bu mantığı bir türlü anlamadım.

Kışlık lastik olarak 225-45-R17 Good year ultra grip performance 2 kullanıyorum aracımın bir kez patiye kalktığını görmedim yemin ederim (full gaz aksiyonlu kullanım hariç). Eskişehirde çankaya mahallesi vardır bilen bilir yarım metre kar varken hiç düşünmeden çıkıyorum ve aynı yaz kullanım stilimde çıkıyorum hiçbir zorlanma vs yok hatta dahada zevk alıyorum. Yanları yaklaşık 20cm dolu buz-kar kütlesi olan yere girdim 2 manevrada çıktım ve bu buz kütlesi aracın altına değdi ve sürttü orasını siz düşünün. Dedemin araçta 4 mevsimlik lastik var itirerek çıkarttık aynı yerden

Furkan güzel bir konuya imza atmışsın. Adac otomobil ve lastik testleri gerçekten çok iyi, eğer bir lastik alınacaksa bence uygun olanı değil en iyisi alınmalı sonuçta altında mercedeste olsa bu araçlar lastik üzerinde gidiyor olmazsa olmaz bir konu lastik seçimi. Pahalı olsun yol tutuş iyi olsun, sonuçta bir lastikle yaklaşık 4 yılınızı geçiriyorsunuz aradaki farka değer diye düşünüyorum.

ugurdemirel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Uğur DEMİREL
    Araç: 2012 Başka Marka 1.6 TDi Elegance + Prestij

Sezer'in söyledikleri gerçekten doğru . Lastik ebatlarını kış yada yaz mevsimine göre küçültüp büyütmeyin . Neyse o şekilde kullanın . Lastik alırken ucuzunu değil sizin bütçenize uygun ve kaliteli olanı alın daha uzun süre kullanırsınız ...

Musicman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan Soyhan
    Araç: 2005 Citroën C2 Sx 1.4 Hdi - Seat Cordoba Cupra 2.0 - Honda Civic 1.4 - Clio Dynamique 1.6 - Palio Sporting 1.6

Sakarya'da o kadar sert bir kış yaşanmıyor aslında. Evim aşırı derecede tepelik bir alanda bulunmasına rağmen hiç arabayı çıkartamadığım olmadı bugüne kadar. O yüzden bu zorunlu kış lastiği olayı benim gibi bazı kullanıcıları biraz sarsacak anlaşılan..
    Vol.1 Citroën C2 Sx 1.4 Hdi 70 Hp ... Adapazarı / Sakarya ... Vol.2 Seat Cordoba Cupra Sx 2.0 16v 150 Hp

az buçuk araştırdımda 800 lira civarına patlayacak

bende bir hesaplama yaptım da 4 adet kış lastiği çok rahat 1,000 TL'yi geçiyor Çok çok kaliteli olsun dersek zaten 2.000 TL gözden çıkarmak gerekiyor .

Musicman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan Soyhan
    Araç: 2005 Citroën C2 Sx 1.4 Hdi - Seat Cordoba Cupra 2.0 - Honda Civic 1.4 - Clio Dynamique 1.6 - Palio Sporting 1.6

Of of of. 72 TL iyidir ya. :/
    Vol.1 Citroën C2 Sx 1.4 Hdi 70 Hp ... Adapazarı / Sakarya ... Vol.2 Seat Cordoba Cupra Sx 2.0 16v 150 Hp

Alıntı Musicman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Of of of. 72 TL iyidir ya. :/
    Aynen katılıyorum bir tarafta 72 TL diğer tarafta 1,000 - 1,500 TL ( işin esprisi tabi )

Eğer uzun yola gidiyorsanız ve karda kışta aracınızı çok sık kullanıyorsanız kesinlikle kış lastiği kullanın . En kötüsü bir zincir bulundurun bagajınız da ...