Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 ve 7

Konu: C3 ustalarin bulamadiği sorunlar

Ad-Soyad: Murat Murat
    Araç: 2011 Citroën C3 70 HP HDİ

Dikkat C3 ustalarin bulamadiği sorunlar

Merhabalar arkadaşlar. Arabam 95 binde (orjinal km) direk konuya değineyim. Aracı çalıştırdığımda gaza 1 - 2 defa basmazsam stop ediyor ve basarken siyah duman atıyor sonra siyah dman kesiliyor. Aynı zamanda arabayı çok sıkıştırınca motor ikaz lambası yanıyor ve araba gaz kesiyor korumaya alıyor.Kimse bulamadı sorunu boşa 400 lira param gitti. En sonunda servise götürdüm onlarda bilgisayara bağladılar ben çok bağlattım bilgisaayara basınç regulator arızası verdi. servisin çıkarttığı para
    BASINÇ REGÜLATÖRÜ: 496 TL
    ENJEKTÖR KABLO DEMETİ: 450 TL ve enjektörleri revize edilecekmiş buna fiyat biçemeyiz diyolar ne çıkacağını bilmiyoruz diyolar arkadaslar moralim bozuldu ben ne yapim şimdi

C2TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Ahmet ÇAĞLAYAN
    Araç: 2008 Başka Marka Corsa D Sport

Cevap: C3 ustalarin bulamadiği sorunlar

Dizel araçta siyah duman doğal. sıkıştırdığında her dizel araç siyah duman atar. Ama stop etme ikaz lambası yakması farklı bi durum. Enjektörleri temizletin derim. Pis yakıt enjektörleri kötü etkiliyor.

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2014 Aracım Yok .

Murat merhaba, yaşını profiline girmediğin için bu şekilde hitap ediyorum kusura bakma.

Belirttiğin sorun tıpkı aracı çok dik bir yolda uzun süre kullandıktan sonra aracın belli bir noktadan sonra kendini bırakması, bayılması gibi geldi bana.
    Genelde bu kalitesiz mazottan kaynaklanır. Mazot filtresinin tıkalı olması, mazot pompasının arızalı olması sebep olabilir. Bunun yanında motorun gerekli havayı alamamasından da kaynaklanabilir. Yani bu durumunda hava akışmetresine göz atmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Çözülemeyen bir sorun için para ödemeyi hiç mantıklı bulmuyorum. Gittiğiz servisler yada tamirhaneler tecrübesizliğinin bedelini size ödetmemeli. Bu konuda sömürülmeyin, sorun hallolmayacaksa ödeme yapmayı reddedin. Bunun için tamirat sonrasında emin olana kadar servis yetkilisiyle birlikte test sürüşleri yapın. Sonuçta araba sizin, mazot sizin. Showroomdaki test aracı değil. İstediğiniz gibi test edebilirsiniz.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

Öncelikle yorumlar için çok teşekkürler valla mazot filtresinde problem yokmuş 400 lirayı alan adam söyledi. Aslında şöyle tamir eden usta enjektörlerden 2 tanesinin içini değiştirdim demişti ve 1 hafta boyunca arabayı çok sıkıştırdım korumaya almadı motor 1 hafta geçti verdi ikazı yine tabi bende paramın peşine düştüm yine hata verdi dedim ve ustada biz 2 enjektörün içini değiştirdik diğerleri normal durumdaydı ve kesinlikle onlarda bozuldu onlarında içini değiştirmek gerek dedi ve yine 400 lira tutar dedi. şimdi 2 tanesini değiştirdi 1 hafta halloldu araba acaba doğru mu söyledi yorumlarınız nelerdir arkadaşlar?

C2TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Ahmet ÇAĞLAYAN
    Araç: 2008 Başka Marka Corsa D Sport

Nie motoru sürekli sıkıştırma gereği duyuyorsunz. Zaten motor ufak. Siz sıkıştırdıkca motorla ilgili sorunlarla karşılaşıcaksınız.

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2014 Aracım Yok .

Alıntı C2TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nie motoru sürekli sıkıştırma gereği duyuyorsunz. Zaten motor ufak. Siz sıkıştırdıkca motorla ilgili sorunlarla karşılaşıcaksınız.
    AYnen öyle. Yaz gününde can mı dayanır.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

Ya arkadaşlar sorun motordan değil sorunu açıklıyorum böyle düşünmek biraz kendini avutmak olur hem siz böyle bir arabayı satın alır mısınız valla satabilirim madem sıkıştırmayacaksanız. Biraz teknik anlamda yorum alabilir miyim ben ?