Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 ve 8

Konu: jumper baskı balata debriyaj seti

Ad-Soyad: murat karaoğlan
    Araç: 2011 Citroën Jumper 2,2 HDI L4 H2

jumper baskı balata debriyaj seti

merhabalar,
    2011 citroen jumper 2,2 L4 H2 acıyla servis taşımacılığı yapıyorum. aracım son iki haftadan beri kalkışlarda titreme yapıyor hiç bir yere göstermedim. muhtemelen tahminime göre baskı balata bitmekte olduğunun belirtisi diye düşünüyorum.sizce başka birşey olabilirmi aracım 75500 km.de. servise fiyat sordum 1200 tl volantda sorunda çıkarsa 1300 tl de volant, toplam 2500 tl gibi bir fiyat çıkıyor.tanıdık tamirci arkadaşlarım bu fiyatların çok çok altında yapılabileceğini belirtiyorlar mecburiyetten tabikii dışarda servis haricinde yaptırmak zorunda kalacağım. ancak parça konusunda tereddütüm var jumper bebriyaj seti orjinali hangi marka servise sordum citroen logolu kendi parçası dediler, dışarda parçacılarda varmıdır varsa hangi marka takmalıyım veya tavsiye ettiğiniz bir debriyaj markası jumper için hangisidir fiyatlarınıda bilmiyorum aksaray piyasası ucuz ancak çin malı çokmuş bilmeden almakta istemiyorum haliyle önemli bir parça sıkıntı çıkarmasını istemiyorum. netten araştırdım karşıma hep ( Luk ve Valeo ) çıkıyor ne kadar doğru bilmiyorum sizlerin bu konuda bir tecrübesi varsa beni aydınlatmanız için dua ederim.
    ACİL BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM,

SAYGILAR

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2006 Citroën C3 1.6 HDI SX - Cam Tavan
    Merhaba,

Özel servislerin kullandığı birçok parçayı nette bulamazsınız. Çünkü orijinal dahi uygulayan vardır. Siz servislere gittiğinizde ürün kutusunu incelediğinizde az çok bilgi sahibi olacaksınız. Avrupa parçalar belli oluyor zaten. İnternette jumper baskı balatası, jumper volan şeklinde aramalar yaptığınızda karşınıza çıkan sitelerdeki fiyatlar yan sanayi ürünlerin piyasası hakkında az çok bilgi verebilir.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

Kadir34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Kadir
    Araç: 2014 Aracım Yok 1.6 boş
    Siz yine iyi gitmişsiniz.. Büyük ihtimal balatanız yanmıştır ve siz o şekilde kullanmaya devam ederek volanta da zarar vermişsiniz.. çünki kalkışlardaki titreme volanttan kaynaklanır.. Özel serviste güvendiğiniz ustaya yaptırmanızı tavsiye ederim.. orjinal parça isterseniz eğer parçalarınızı cıtroen servisinden alırsanız biraz pahalı olabilir.. ancak aynı referanslı yani aynı ürünü pejo yetkili servisleinden daha ucuza alma şansınız var.. isterseniz bir soruşturun.. Dilerseniz ben çalıştığım servisten bi fiyat sorayım.. indirim yaptırabilme şansım var.. Serviste fiyatın fazla olmasının sebebi parçanın pahalı olması.. yoksa işçilik yönünden sanayiden çok ta fazla değil..
    Vizyon Otomotiv

Ad-Soyad: ibrahim ercan
    Araç: 2014 Aracım Yok 110 hp hdi
    murat bey merhaba
    evet aracınızın sorunu debriyaj seti ve volant sorunun giderilmesi için bu parçaların değişimi gerekmektedir.ancak size şöle bi fikir sunabilirim sizin aracınızda hareketli volant bulunmaktadır,siz servis sürücüleri sıkışık trafik ve dur kalka çok maruz kaldığınız için bu volant erken kmlerde bozulabiliyor.2011 sonrası üretilmiş araçlarda sabit volant kullanılmaktadır.sizde yeni alacağınız volantı sabit volant alırsanız bir dahaki değişimde volantı değiştirmek durumunda kalmazsınız sadece debriyaj seti değiştirirsiniz.dolayısıyla maliyetinizi %300 düşürürsünüz
    www.ercotomotiv .com
    tel: 0212 671 4678
    cep 0532 693 1529
    ikitelli organize sanayi bölgesi bağcılar güngören sanayi sit .7 blok 51/53/55

Ad-Soyad: fatih eker
    Araç: 2011 Citroën Jumper 2200

Cevap: jumper baskı balata debriyaj seti

Alıntı ercotomotiv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat bey merhaba
    evet aracınızın sorunu debriyaj seti ve volant sorunun giderilmesi için bu parçaların değişimi gerekmektedir.ancak size şöle bi fikir sunabilirim sizin aracınızda hareketli volant bulunmaktadır,siz servis sürücüleri sıkışık trafik ve dur kalka çok maruz kaldığınız için bu volant erken kmlerde bozulabiliyor.2011 sonrası üretilmiş araçlarda sabit volant kullanılmaktadır.sizde yeni alacağınız volantı sabit volant alırsanız bir dahaki değişimde volantı değiştirmek durumunda kalmazsınız sadece debriyaj seti değiştirirsiniz.dolayısıyla maliyetinizi %300 düşürürsünüz

Slm.
    2011 Md. 110.000 km de jumper aracımda bazen debriyaja bastığımda cırcırcır diye ses geliyor ve hafiften debriyaj ayağıma vurarak titriyor. Yokuşlarda kalkışlarda bile kaçırma, titreme yapmıyor. Güvendiğim bir ustaya sordum oda kesin birşey söyleyemedi. Arıza artana kadar devam et dedi ama ne artma ne azalma var ses ve titreme gün aşırı ortaya çıkıyor. Bununla birlikte şöyle bir şey daha var. yaklaşık 25.000 km dir kullandığım aracımda 2-3 kere debriyajın sertleştiğini hissettim. Bu ses ve titreme debriyaj merkeziyle alakalı olabilir mi?
    Baskı balata ve volan seti için aksaray piyasasını araştırdım 800 tl den 1200 tl ye kadar çeşitli fiyatlar çıkardılar. Bir satıcı bunların orjinalinde çıkan yaylılarından ve de düzlerinden var diye açıklama yaptı. Düz olanı ucuz ve daha uzun ömürlüdür dedi. Bunlar hk. da bilgi verebilir misiniz?

Ad-Soyad: ibrahim ercan
    Araç: 2014 Aracım Yok 110 hp hdi

murat bey ben size cep numaramı vereyim karşılıklı daha net cvp verebilirim sorularınıza diye düşünüyorum 532 693 15 29
    www.ercotomotiv .com
    tel: 0212 671 4678
    cep 0532 693 1529
    ikitelli organize sanayi bölgesi bağcılar güngören sanayi sit .7 blok 51/53/55

Ad-Soyad: Ekrem ARIK
    Araç: 2012 Citroën Jumper p2:88kw 2012 p1: 2198

Bu dert hemen hemen her jumper kullanıcısında mevcut malesef

Ad-Soyad: Atakan şakar
    Araç: 2012 Citroën Jumper dizel

Merhaba arkadaşlar benim 2012 model Citroen jumper var. Aracım 90 binde suana kadar bi ariza sikinti olmadi son zamanlarda debriyaj sertliği ve kalkarken titreme basladi baski balata mi bitti acaba kimi tamirciler test surusunde balatada sorun yok diyolar beni aydinlatirsaniz sevinirim