1. Sayfa - Toplam 15 Sayfa var 12311 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 217

Konu: Citroen C4 Picasso Kullanıcı Yorumları

TR Citroen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: TR Citroen
    Araç: 2014 Aracım Yok .

Dikkat Citroen C4 Picasso Kullanıcı Yorumları

Citroen C4 Picasso ve Citroen Grand C4 Picasso sahipleri araçları hakkında yorumlarını bu başlık altında yazabilirler.

TRCitroen, Türkçe Citroen Bilgi Blog ve Forumları. Lütfen forum kurallarını okuyun.

Re: Citroen C4 Picasso Kullanıcı Yorumları

29 Temmuz Cuma günü aracımın 75.000 Km. bakımının yapılması için yetkili servis olan Otosay’a getirdim ve rutin kontroller ile birlikte bakımı da yapıldı. Bu sırada da aracın çevresini dolaşarak bir eksiklik olup olmadığı, hasarlı bölge kontrolü de yapıldı. Cumartesi günü 12:30 sularında da Kayseri’ye gitmek üzere yola çıktım. Yolculuk esnasında aracın üstünden pıt şeklinde bir ses duydum ama rüzgarla gelen bir nesne olabileceğini düşünerek yolculuğuma devam ettim. Kayseri’ye geldiğimde aracın tavan kaplamalarından bir parçasının olmadığını gördüm. Bu parça sadece çift taraflı bantla tutturulmuş bir parça. Serviste bu parçanın fiyatının 5 bin küsür lira olduğu söylendi ama bu fiyata kendileri de inanamadılar. Sadece 1 metre eninde 30 cm genişliğinde plastik bir parçanın bu fiyata olması çok komik. Baylas destek telefonunu aradığımda ise bu parçanın nasıl olup da kendi kendine koptuğunu, bunun aracın fabrikasyon bir sorunu olduğunu söylediğimde, neredeyse parçayı benim yerinden koparıp götürdüğümü söylemedikleri kaldı. Neymiş efendim ben aracın yanında 24 saat bekleyemezmişim kötü niyetli bir kişi bu parçayı oradan söküp götürebilirmiş. Kötü niyetli kişi götürecekse arabayı götürür zaten.

Evet bu bence aracın üretimi ile alakalı ciddi bir sorundur ve arkadan gelen araçlar için de ciddi hayati riskler oluşturmaktadır. Bu parçayı hurdacılardan buldum, üzerinden sökülmesine şahit olarak aldım, el ile sökülmesi durumunda o çift taraflı bantların ne kadar deforme olduğu aşikâr. Benim araçta ise kendiliğinden ayrıldığı bantların deforme olmamasından anlaşılmakta.

Biraz nazik olup hemen saldırıya geçmek yerine araştıralım diyebilirlerdi ama müşterilerine karşı tavırları aracın çürüklüğünden daha vahim. Avukatım ile de görüştüm ve sulh ceza mahkemesine başvurarak bilirkişi tayini sonrasında bu parçanın kendiliğinden koptuğunu da ispat ettirmeyi planlıyordum. Ama daha önce bu firmanın ne tür davaları kazandığını duyunca vazgeçtim.

Yaklaşık bir yıldır Cıtroen kullanıyorum. Daha önce Chevrolet Kalos sedan aracım vardı. 7 yıllık sürede sadece bir kez servise (Rutin bakımlar hariç) gitmem gerekti. Ama bu araçta neredeyse her ay servise uğramam gerekiyor. Aracı ilk aldığım günlerde "tamam araba budur bundan sonraki basamak bu aracın sıfırını almak" derken artık citroen mi ALLAH KORUSUN demek durumuna geldim. Belki abartıyor diyebilirsiniz ama :
    1 - Cam motoru değişmesi gerekiyor 1200 TL parça fiyatı denildi. (Sağolsun OTOSAY okitlenen parçayı temizledi sorun giderildi)
    2 - Turbo ile ilgili bir parçanın değişmesi gerekiyor dendi Fiyatı 7 yüz küsür TL. (Değişmesine gerek olmadığını sonradan öğrendim.)
    3 - Tatile giderken araç hararet uyarısı verdi. Hararet müşürü değiştirildi.
    4 - Motor arıza lambası yandı parçanın 350 TL olduğu öylendi,
    5 - Bir sarhoş aracın arkasına tekme attı, Sadece kilit olan bar 550 TL imiş 1372 TL Fatura çıktı. Allahtan kasko var.
    6 - Tavan seyir halindeyken uçtu 5380 TL.
    Daha burada aklıma gelmeyen ufak tefek sorunları düşünmüyorum.

Hoşçakalın.

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2006 Citroën C3 1.6 HDI SX - Cam Tavan

Merhaba,

Araçla ilgili yaşadığınız sorunlar gayet olacağan. Her marka araçta bu tip sorunlar meydana gelebilir. Özelliklede ağzına kadar donanım dolu, her köşesinde bir özellik barındıran C4 Picasso gibi bir aracın ikinci elini alıyorsanız bazı problemler yaşamanız normaldir.

Tavan parçasının kopması muhtemelen montajının doğru yapılmamasından kaynaklanıyor. Aracın sizden önceki sahibinin geçirmiş olduğu bir kaza veya herhangibir sebeble tavanı kırması, sonrasında montajı yapanların doğru montaj yapamaması bunda etkili olmuş olabilir. Sebebi ne olursa olsun istenilen rakam kabul edilebilir bir seviyede değil.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

2001 Citroen Berlingo 1.9D | 2004 Citroen Berlingo 2.0 HDi | 2012 Peugeot Bipper 1.4 HDi | 2006 Citroen C3 1.6 HDi

schumici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan SEVİN
    Araç: 2014 Başka Marka .

çok geçmiş olsun, başınıza gelenleri hayretler içinde okudum ve dışarıdan bi gözlemci olarak benim bile zoruma gitti. Citroen'in Türkiye'deki bu distribütör sorununu bir an önce çözmesi gerekiyor. ayrıca parça fiyatlandırmalarında da bi düzenlemeye gitse hiç fena olmuycak
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

ndeveli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: necmettin develi
    Araç: 2010 Citroën C4 Picasso 110 hp hdi

ARANIZA YENİ KATILDIM .
    merhaba
    bende 1 ay kadar önce bir picasso aldım 7 kişilik 2010 model.
    araç 20 bin km de. ufak tefek sorunlarım var ancak yukarda yazılan rakamları duyunca...uçukladım..ve moralim bozuldu

Alıntı ndeveli Nickli Üyeden Alıntı
    ARANIZA YENİ KATILDIM .
    merhaba
    bende 1 ay kadar önce bir picasso aldım 7 kişilik 2010 model.
    araç 20 bin km de. ufak tefek sorunlarım var ancak yukarda yazılan rakamları duyunca...uçukladım..ve moralim bozuldu
    aramıza hoşgeldiniz problemler her araçta olacak diye bişey yok, yoktan yere canınızı sıkmayın, onun yerine aracınızın tadını çıkarın
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

ndeveli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: necmettin develi
    Araç: 2010 Citroën C4 Picasso 110 hp hdi

şimdiden 3000 km yaptım bile 35 günde..
    sıkıntılarımı cuma günü serviste paylaşacağım garanti kapsamında bakılacak işler diye sanıyorum.
    1.direksiyon simidi derisinde kavlama var el sürdükçe dökülüyor.
    2.korna düğmesi plastiği yerinden çıkıyor tırnağı atıyor bazen takılı kalıyor
    3.geri yokuş çıkarken gaza yüklenince alttan tık diye bir ses geliyor..
    4.arka amortisorlerden bir gıcırtı duyuyorum yavaş giderken duyulabiliyor.

yakıt durumu 6,8lt/100km istanbul içi
    daha önce 2010 berlingo kullnıyor idim 92bg oda yaklaşık 6,6-6,7 lt idi gayet iyi bence..

klimayı yeni çözebildim ancak sağ tarafın sıcaklığını değişmem için illa oradamı müdehale gerek ?
    herşey için şimdiden teşekkürler.

Merhaba, ben de yeni bir c4 grand Picasso sahibiyim. Yukarıdaki yorumları okuyunca gercekten çok şaşırdım, benim aracım 2008 model alali 6 ay oldu ve şimdilik hicbir sorun yasamadim. Aracı internetten araştırıp aldım ve ilk gördüğümde iste budur dedim.
    Zaten araç, görüntüsü ve konforu ile gercekten etkileyici bunlara ek olarak benim aldığım araç 2008 model olmasına rağmen çok temiz kullanilmis ayrıca tüm bakımları eksiksiz yaptırılmış, garantisi de 2 yıl uzatılmış
    Aracı alır almaz kasko yaptırdım. Kaskosu gercekten cok fazla tuttu ya da bana oyle geliyor. (Anadolu 2000 tl)

Aracı almadan önce yaptıgım araştırmalarda citroen markasının parçalarının pahalı olduğunu hele bu aracın parçalarının daha da pAhali olduğunu birçok kisiden duymuştum.

Dediğim gibi şimdilik yeni bir citroen kullanıcısıyim ve umarım yukarıda bahsedilen sorunlarla karşılaşmam.

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2006 Citroën C3 1.6 HDI SX - Cam Tavan

Murat Bey aracınızı güle güle kullanın. Forumda tecrübelerinizi, sorunlarınızı aktarmaktan çekinmeyiniz. Keyifli forumlar.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

2001 Citroen Berlingo 1.9D | 2004 Citroen Berlingo 2.0 HDi | 2012 Peugeot Bipper 1.4 HDi | 2006 Citroen C3 1.6 HDi

alalı 6 ay olmuş ama yinede hayırlı olsun aracınız

araca temiz bakıldıysa üzmez sizi hiç merak etmeyin. kaskonun fazla tutmasının en büyük nedeni kullanıcı. eğer daha önceden adınıza araç yoksa yada kaskonuzu her yıl onarım için kullandıysanız yüksek fiyat çıkabiliyor.

kazasız belasız sürüşler diliyorum

Temennileriniz icin teşekkürler, aynı sekilde ben de size kazasiz belasiz sürüşler dilerim. Forumu yeni keşfettim ve birçok bilgi edindim bundan sonra da edinecegimden suphem yok , şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar bende bir ay önce yeni bir C-4 picasso aldım ve forumu yeni keşfedenlerdenim. Oldukça güzel ve faydalı paylaşımlar olduğunu görüyorum, ilk fırsatta bende kendi izlenim ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmak isterim.

ibokozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: ibrahim kozan
    Araç: 2005 Citroën C5 2.0 hdi sxpk

hoş geldiniz, elbette paylaşımlarınızı ve sürekli katılımınızı bekleriz

aramıza hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun güle güle kazasız belasız sürüşler dilerim

idenkay
    Guest

Merhabalar ,

bende 2009 C4 Grand Picasso aldım. Aranıza yeni katıldım.

2 ay ldu alalı, su an itibari ile sadece klim aüzerindeki butonlar ve rdayo uzerindeki butonların yazılarının silinmesi haricinde başka bir sorun yaşamadım.

Ayrıca bu butonları servis dışı Istanbulda nerede bulabilirim?