34. Sayfa - Toplam 40 Sayfa var BirinciBirinci ... 243233343536 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 496 ile 510 ve 599

Konu: Citroen C4 Yakıt Tüketimi Konusu Benzin-LPG-Dizel {Tek Konu}

Ad-Soyad: hakan
    Araç: 2012 Citroën C4 92 HP HDI COMFORT

Cevap: Citroen C4 Yakıt Tüketimi Konusu Benzin-LPG-Dizel {Tek Konu}

arkadaşlar merhaba,yaklaşık 2 yıldır c4(dizel) kullanıcısıyım.1-2 hafta önce kontağı açtığımda yakıt göstergesinde bir işaret yanıp söndü.Araba çalıştıktan sonra bir daha yanmadı.Şimdi her kontağı açtığımda bu ışık 2 kere yanıp sönüyor.Kitapçığa baktım mazot filtresinde su var göstergesiymiş.Servise gittim filtreyi değiştirdiler.Ama ışık yanmaya devam ediyor.Bu ışık kontağı açınca herkeste yanıyor mu acaba?Cevap veren olursa çok sevinirim teşekkürler...

Ad-Soyad: fatih yamak
    Araç: 2005 Citroën C4 1.6 110 Hp Hdi

Merhaba,

Öncelikle foruma yeni üye oldum, Citroen sahibi olarak birkaç bilgi almak istiyorum siz değerli citroen kullanıcılarından, öncelikle aracım 2005 model 1.6 110 beygir hdi citroen c4 sx, Tüm bakımları serviste yapılan ve faturaları duran bir araç, en sonra bakımında turbo triger buji gibi vs tüm değişimleri yapılmış ve 3500 lira maliyeti tutmuş aldığım sahibine serviste. bende 4 gün önce filtreler dahil değiştirdim. yakıt filtresini aldım fakat her değişimde değiştirmeyin dedikleri için değiştirmedim. aracın yakıt performansını test etmek içinde hafta sonu yol yaptım. 100 km'de 31-33 kuruş gibi bir fiyat yaktı yani 7 litreye yakın ve uzun yolda bana biraz fazla geldi, Bununla ilgili bir sıkıntı olabilir mi sizce? kış lastikleri takılı araçta bunun etkisi var mıdır? ayrıca depoyu fullememe rağmen yakıt göstergesi 1 veya 2 tırnak aşağıda kalıyor bu bir problem midir? ortalama bu aracın yakın performansı bu değerlerde midir? teşekkürler. keyifli sürüşler.

Ad-Soyad: gökhan kırca
    Araç: 2008 Citroën C4 1.6

2008 c4 1.6 sxpk otomatik aracım var dün lavato taktırdım. PSA modül taktırdım benzin göstergesi için. Buraya kadar güzel.

Bugün 2. gün 100 TL lik benzin aldım PSA benzin göstergesi resetleme sistemi olmasına rağmen 100 TL'lik benzin bitti ve depo tamtakır boş gösteriyor. Kontağı kapatıp açınca düzelir dediler olmadı. Sonra servis ön küllük arkasında bulunan bir devreye kablo çekmeliymiş ön konsolları serviste söktürüp psa modulun bir kablosunu oraya taktık. Sonra 50 tl benzin aldık gittikçe LPGde gittikçe benzin ibresi düştü kontağı kapatıp açtım yine düzelmedi. Tamirci 1 saat sonra düzelir. Eve Git sabah kalkınca düzelir gibi şeyler söyledi komik geldi bana... Araç hem benzin hem lpg yakıyor bakarsan benzinde bitiyor lpgde anlamadım.
    Bana göre bunun 2 sebebi var PSA modül gerçekten çalışmıyor. Yada gerçekten benzin bitti. Ortalama 100km yol yaptım. Arac benzin be lpg yi aynı andamı tüketiyor anlamadım.
    Öte yandan titreme, çekiş gücü ve tırmanmada bir problem yok. Gayet iyi.
    Bugun motor arıza ışığı yandı deppolution system faulty yazısı yazdı. Yarın LPG sabah lpgcinin kapıda alıcam soluğu...
    İlk izlenimlerim bunlar daha yakıtı ölçemedim ne kadar yakıo diye.

Ad-Soyad: kerem aziret
    Araç: 2012 Citroën C4 C4 1.6 e-Hdi 112 hp Confort Plus

Citröen c4 2012 Dizel - otomatik 6,2 ortalama ekstra durumlar olmadııgı surece

Ad-Soyad: Ahmet Güler
    Araç: 2006 Citroën C4 1.6 VTR

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.

Aracım C4 VTR 1.6 Lovato LPG'li.

Henüz tüketim değeri ölçebilme şansım olmadı. Depoyu fulledim, bittiğinde tekrar doldurup ölçüm değerlerimi burada paylaşırım.

Ankarada işe gidip gelişlerde kullanıyorum aracı. Günde 70km kadar yol yapıyorum, 10km şehir içi 60km ise çevre yolu 110 ile gidiyorum, sizce nasıl bir tüketim değeri beklemeliyim? LPG depo 37 litre kadar aldı, sanırım 96TL ödedim.

Ad-Soyad: Okan
    Araç: 2006 Citroën C4 C4 SX PK 110 HP

Alıntı turk52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 c4 1.6 sxpk otomatik aracım var dün lavato taktırdım. PSA modül taktırdım benzin göstergesi için. Buraya kadar güzel.

Bugün 2. gün 100 TL lik benzin aldım PSA benzin göstergesi resetleme sistemi olmasına rağmen 100 TL'lik benzin bitti ve depo tamtakır boş gösteriyor. Kontağı kapatıp açınca düzelir dediler olmadı. Sonra servis ön küllük arkasında bulunan bir devreye kablo çekmeliymiş ön konsolları serviste söktürüp psa modulun bir kablosunu oraya taktık. Sonra 50 tl benzin aldık gittikçe LPGde gittikçe benzin ibresi düştü kontağı kapatıp açtım yine düzelmedi. Tamirci 1 saat sonra düzelir. Eve Git sabah kalkınca düzelir gibi şeyler söyledi komik geldi bana... Araç hem benzin hem lpg yakıyor bakarsan benzinde bitiyor lpgde anlamadım.
    Bana göre bunun 2 sebebi var PSA modül gerçekten çalışmıyor. Yada gerçekten benzin bitti. Ortalama 100km yol yaptım. Arac benzin be lpg yi aynı andamı tüketiyor anlamadım.
    Öte yandan titreme, çekiş gücü ve tırmanmada bir problem yok. Gayet iyi.
    Bugun motor arıza ışığı yandı deppolution system faulty yazısı yazdı. Yarın LPG sabah lpgcinin kapıda alıcam soluğu...
    İlk izlenimlerim bunlar daha yakıtı ölçemedim ne kadar yakıo diye.

hocam aynı sorun bendede var çözebildiniz mi ? ben geçtigimiz cumartesi günü gaz müşürü taktırdım araca ama deneme fırsatım olmadı ikisini yakıyormu yakmıyormu

Ad-Soyad: gökhan kırca
    Araç: 2008 Citroën C4 1.6

Lpg resetleme oldu. Ama sacmaliyo her zaman resetlemiyor....
    130 tlye dolduruyorum lpg yi. 300km yapabiliyorum sehir ici. Agresif kullanmiyorum... normal...
    Ayrica ariza lambasi sonmuyor...

Ad-Soyad: Okan
    Araç: 2006 Citroën C4 C4 SX PK 110 HP

Benzin gidiyor mu hala

Ad-Soyad: Ahmet Güler
    Araç: 2006 Citroën C4 1.6 VTR

Sizin tüketimler epey yüksek görünüyor. Benimkinin maşallahı var.

%80'i uzun yol sayılabilecek bir güzergahta 96TL'lik (2,64litresi) lpg ile 378Km yaptı. Ayağıma biraz daha hakim olsam rahatlıkla 400Km görücek

Ayrıca seyir halindeyken benzinin azalıyor göstermesi doğal birşey. Cruze aracımız vardı o da aynı şekilde sürekli azaldığını zannederdi. Bazen bikaç saat içinde kendine gelip gerçek yerini gösteriyor, bazen sabah bıraktığım araç akşama kendine geliyor bazen de 1 gün sonra.. Ama bunda bi problem yok, siz aracınızın benzin yakmadığını bildiğiniz sürece sıkıntı yaşamazsınız. He eğer hiçbir durumda doğru yerine gelmiyor ve depo haftalaca boş gözüküyorsa orda problem olur..

ferhatuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: ferhat
    Araç: 2006 Citroën C4 1.6 dizel 110HP

Beğenmedim, Şikayetçiyim Cevap: Citroen C4 Yakıt Tüketimi Konusu Benzin-LPG-Dizel {Tek Konu}

Merhaba arkadaşlar,
    Bu aralar aracım felaket çok yakmaya başladı. Bir önceki kış 4.7 4.9 yakan aracım şimdilerde 5.9 5.7 yakmaya başladı, aynı zamanda termostat göstergem de 3 dişe çıktığını görmedim bu kış, acaba termostat mı bozuldu bende ya, yakıt tüketimine bu kadar etki yapar mı dersiniz?

Advantan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Melih
    Araç: 2013 Başka Marka Peugeot 208 Urban Soul 1.4 e-HDi Chrome Pack + SMEG 9'' Nav. + 7500K Xenon Mercek

Havalar ısınınca benimde bu aralar yine 7.0 olarak düşmeye başladı , bu yaza kadar böyle sonrasında allah izin verirse bi 308 dizel'i kapacagım o zaman 4 olur heralde

Citroen C4 1.6 120HP VTi Confort Plus - Citroen DS3 1.6 156HP THP Dsport - Peugeot 208 1.4 70HP e-HDi Urban Soul Special Chrome Pack
    www.melihr.com

Her lafa yorum yapılmaz

Ad-Soyad: Tahir ARIK
    Araç: 2007 Citroën C4 90hp sx 1.4İ

aracım 1.4 benzin lovato marka simit tüp var 20-25 kuruş arası yakıyordu bu ara bir sarfiyat söz konusu hem benzin hem tüp gidiyor :/

arkadaşlar yakıt sarfiyatım araç yazılım güncellemesinden sonra baya düzeldi uzun yolda 15.5 kuruş yakıyor şehirçi uzun yol ortalamam 19-22 kuruş sadece arıza geçmişi silindi güncelleme yapıldı ve düzeldi.Bu arada tüplü c4 aracı olupta motor arıza ışığı yanan arkadaşlar benim motor arıza ışığım yazılım güncelleme ve sigorta kutusundaki sigortaların sökülüp tekrar takılmasıyla düzeldi antipollition faulty arızasıda neredeyse 1 aydır yok motor arıza ışığı sönmez diyenler geçiştiriyor gibi geldi bana.
    Konu tahir549 tarafından (18.04.2014 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.

Shark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Adem Taşkapan
    Araç: 2014 Citroën C4 1.6 e-HDi 115 HP Confort MCP

Istanbul - Ankara - Istanbul 120 km/s sabit hızda gidişte 4,9 dönüşte 4,7 yaktı. Istanbul Şehir içi 6,7. (Sıfır 1.6 Dizel e-HDI MCP)

ferhatuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: ferhat
    Araç: 2006 Citroën C4 1.6 dizel 110HP

Alıntı Shark Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Istanbul - Ankara - Istanbul 120 km/s sabit hızda gidişte 4,9 dönüşte 4,7 yaktı. Istanbul Şehir içi 6,7. (Sıfır 1.6 Dizel e-HDI MCP)
    hocam gerçekten harika yakmış, ama katalog değerleri 3 lt'leri gösteriyor. siz hiç inebildinizmi bu rakamlara?

Advantan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Melih
    Araç: 2013 Başka Marka Peugeot 208 Urban Soul 1.4 e-HDi Chrome Pack + SMEG 9'' Nav. + 7500K Xenon Mercek

Alıntı ferhatuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam gerçekten harika yakmış, ama katalog değerleri 3 lt'leri gösteriyor. siz hiç inebildinizmi bu rakamlara?
    o değerleri yakalamak için 80 km ile hız sabitleyici açmak gerekiyor , benim katalog değeride 4.7 gösteriyor bolu-erzurum 90km hız sabitleyici ile gittiğimde yakaladım bu değeri 120lerle falan giderken dizelde 4.5-5 litre yakar zaten

Citroen C4 1.6 120HP VTi Confort Plus - Citroen DS3 1.6 156HP THP Dsport - Peugeot 208 1.4 70HP e-HDi Urban Soul Special Chrome Pack
    www.melihr.com

Her lafa yorum yapılmaz