1. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 68

Konu: Citroen DS5 Kullanıcı Yorumları

TR Citroen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: TR Citroen

Citroen DS5 Kullanıcı Yorumları

Citroen DS5 sahipleri araçları hakkındaki görüşlerini bu konuda paylaşabilir. Örneğin aracınızın yakıt tüketimine, tasarımına, elektronik ekipmanlarınai yol tutuşuna vurgu yapabilirsiniz. Aracınız hakkında her türlü görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

TRCitroen, Türkçe Citroen Bilgi Blog ve Forumları. Lütfen forum kurallarını okuyun.

Re: Citroen DS5 Kullanıcı Yorumları

Selamlar,ben araci cekmekoy bayraktarda sile yolunda test ettim . Izlenimlerim sunlar:

1)sanziman mcp degil diyorlar cunku mcp sanzimanin unu malum,ama ozellikle kalkislarda ve ara hizlanmalarda vites gecisleri cok belirgin ve araba yigiliyor.
    2)head up display icin koltuga gomulmeniz gerekiyor benim boyum 1.83 ve displayi goremedim uzerinden baktim sonunda sinir oldum ve kapattim.
    3)suspansiyon yumusak ve yol sesi yok yalitim basarili
    4)ses sistemi kotu c5 ses sistemi cok daha basarili ozellikle bas neredeyse hic yok arkada sub olmasina ragmen anlasilmaz bir sacmalik ayarlari yaptigim halde kotu.
    5)yan gorusler cok gotu ancak aracta kor nokta uyari sistemi var ise cok yariyor bunun icin alinmasi gereken paket 2500 tl cik.
    6)kabin ici basik ve klostrofik gelebilir 3 parcali cam sisteminde sadece cam ile arada ki koruma alanini acabiliyorsunuz yani sunroof degil cam acilmiyor. 7)navigasyon,masajli koltuk vb bir takim cin mali eklentiler konmus eser miktarda masaj hissi var ama bu paketlerde3500 tl cik Sonuc olarak bu araci birvtakim surus disi sebeplerden cok severseniz ve 90000 tl uzeri bir paranizda var sa sizin olur.yok satmak falan palavra butun bayilerde arac var kendi payima asla almam ve cevremden hergangi birine de tavsiye etmem. Cok yakin bir arkadasim 2012 c5 dizel otomatik mcpli dinamik pakedi 69000 aldi,araci henuz 9000 km de piril piril bu araci takasa versek ds5 alsak ne verirsiniz dedi bizzat bayraktar ikinci el inceledi ve hatasiz araca siki durun 54000 tl onerdiler buyrun deger kaybina arkadasimi zor sakinlestirdim......baska yorum yok....selamlar.

EmrH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Emrah Evran
    Araç: 2012 Citroën C5 1.6 e-Hdi 112 hp MCP

Bu galeriler Bayiler ikinci el alim konusunda tam anlamıyla mezarcılar Allah ellerine dusurmesin bi kac gun once daha birkac ay once 41000 tl ye aldigimiz ve 21000 km deki çil çil caddy 1.6 tdi trendline aracimiza tanidik bir galericiden oylesine bir fiyat alalim dedik 32000 tl veririm dedi

Bu arada arac dayima ait canakkalede satista !! Arayan soran olursa istanbulda da satabiliriz siteye koymadim henuz yakinda koyarim sahibinden de var .
    only GS

Ad-Soyad: Gökhan Bedir
    Araç: 2011 Başka Marka Astra J Sport

Aracı yolda test etmediğim için sadece iç ve dış değerlendirme olarak şunları yazabilirim; Balıkesir'e şimdilik siyah renk dizel göndermişler ve neden göndermişler anlayamadım çünkü arabanın dış dizaynı adına her şeyi törpülüyor. Ds5'i merakla beklemiştim fakat tam bir hayal kırıklığı yarattı bende, aracın ön cam dizaynı çok yatık ve aracın konsolu çok yüksek ve tüm alanı sarıyor bu nedenle başınızın üstünde cam tavan olmasına rağmen inanılmaz bir basıklık hissediyorsunuz. Yolcu koltuğu sürücü koltuğuna göre daha dar.
    Bu kadar kötü özelliğin dışında kokpit tasarımı çok güzel fakat orada da şıklık katan saat dizaynı şoför görsün diye yapılmamış gibi. Arka kısma oturunca bu aracın yolcular için yapıldığını düşündüm çünkü tüm şıklık arka yolcuya göre dizayn edilmiş. Cam tavan ve konsol arkadan mükemmel görünüyor.

Önemli soru bu fiyata bu araç alınır mı?(full deri döşeme+navigasyon 92.500)
    Bence alınmaz.
    Peki bu

Ad-Soyad: coşkun
    Araç: 2012 Citroën DS5 112 mcp
    iyi günler.forumunuza yeni katıldım.ds5 ile alakalı soruları olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.5 gündür aracı kullanmaktayım.ilerleyen zamanlarda + ve - lerini yazacağım...

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2004 Citroën Berlingo 2.0 HDi
    Alıntı corgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler.forumunuza yeni katıldım.ds5 ile alakalı soruları olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.5 gündür aracı kullanmaktayım.ilerleyen zamanlarda + ve - lerini yazacağım...
    Merhaba,

Aracınız hayırlı, uğurlu olsun, güle güle güzel günlerde kullanın.

Eğer İstanbul'da yada çevre bir ilde ikamet ediyorsanız pazar günkü sapanca buluşmamıza sizi ve ailenizi bekleriz. Hem siz merak ettiklerinizi diğer üyelerimize sorar, hemde aracınızı merak edenler size sorar, keyifli bir pazar olur.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

Teşekkür ederim.istanbulda ikamet ediyorum.Hafta sonu şehir dışında olacağım.davetiniz için teşekkür ederim.

Alıntı andora1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,ben araci cekmekoy bayraktarda sile yolunda test ettim . Izlenimlerim sunlar:

1)sanziman mcp degil diyorlar cunku mcp sanzimanin unu malum,ama ozellikle kalkislarda ve ara hizlanmalarda vites gecisleri cok belirgin ve araba yigiliyor.
    2)head up display icin koltuga gomulmeniz gerekiyor benim boyum 1.83 ve displayi goremedim uzerinden baktim sonunda sinir oldum ve kapattim.
    3)suspansiyon yumusak ve yol sesi yok yalitim basarili
    4)ses sistemi kotu c5 ses sistemi cok daha basarili ozellikle bas neredeyse hic yok arkada sub olmasina ragmen anlasilmaz bir sacmalik ayarlari yaptigim halde kotu.
    5)yan gorusler cok gotu ancak aracta kor nokta uyari sistemi var ise cok yariyor bunun icin alinmasi gereken paket 2500 tl cik.
    6)kabin ici basik ve klostrofik gelebilir 3 parcali cam sisteminde sadece cam ile arada ki koruma alanini acabiliyorsunuz yani sunroof degil cam acilmiyor. 7)navigasyon,masajli koltuk vb bir takim cin mali eklentiler konmus eser miktarda masaj hissi var ama bu paketlerde3500 tl cik Sonuc olarak bu araci birvtakim surus disi sebeplerden cok severseniz ve 90000 tl uzeri bir paranizda var sa sizin olur.yok satmak falan palavra butun bayilerde arac var kendi payima asla almam ve cevremden hergangi birine de tavsiye etmem. Cok yakin bir arkadasim 2012 c5 dizel otomatik mcpli dinamik pakedi 69000 aldi,araci henuz 9000 km de piril piril bu araci takasa versek ds5 alsak ne verirsiniz dedi bizzat bayraktar ikinci el inceledi ve hatasiz araca siki durun 54000 tl onerdiler buyrun deger kaybina arkadasimi zor sakinlestirdim......baska yorum yok....selamlar.
    Aynı zamanda 2012 c5 de kullamnmaktayım.ona göre değerlendirme yapacağım..
    1)aracın sanzımanı C5 e göre iyilestirilmiş.belki aracın kilosunun 100kg hafif olmasınında etkisi olabilir.araç motoruna göre gayet seri 1. ve 2. vitesde hantal değil(C5 hantal kalıyor.
    2)Head up display için ekran ayarı var kendinize göre ayarlıyorsunuz(Gayet basit bir ayar)
    3)Süspansiyon sert (yumuşak değil) yol sesi ve motor sesi yok.
    4)ses sistemi gayet başarılı özellikle bas sesi çok iyi (nerdeyse müthişş )
    5)kabin içi panoromik cam olduğundan çok basık değil araç içi siyah renk olduğundan yukarıda yazan arkadaşa öyle gelmiş olabilir

Bunları yukarıda yorum yazan arkadaş için özellikle yazdım.
    Aracı kullanalı 7 gün olacak yaklaşık 500 km yol yaptım.
    Aracı test sürüşü yapmadan aldım.alırkene özellikle C5 den dolayı bir iki terddütüm vardı.şanzuman ve motorun cansızlığıyla alakalı..
    Fakat tereddütlerimde yanıldım şanzumanı gayet iyi(Bir çift kavramalı sanzuman gibi olmasada)beni tatmin edici seviyede.
    Motor gayet canlı(arabanın şekline güvenipde milletle kapışmadığın sürece sorun yok )
    Bu fiyata alabileceğiniz ender arabalardan(şu an için)araçtan beklentinizde önemli
    Araç yolda çok fazla ilgi çekiyor..Başka araçların bir selama durmadığı kalıyor(Biraz töleranslı davranıyorlar)ama yollarda Ds5 çoğalırsa orasını bilemem.
    Trafiğe girdiğiniz zaman gayet eğlenceli aracın içi sıkılmıyorsunuz.
    Start stop sistemi C5 e göre daha sessiz ve sarsıntısız calışıyor(Devreye girip girmediğini anlamıyorsunuz bile)
    Araç özellikle kalkışta C5 e göre gayet iyi(elimde birtek C5 ve Golf olduğu için C5 le kıyaslıya biliyorum ))
    Yol tutuşu gayet güzel (Henüz aşırı zorlamadım virajlarda ilerleyen zamanlarda zorlarım heralde)
    Süspansiyonu biraz sert bozuk yollarda vuruntu az bişi vuruntu yapıyor.
    Araç içinde kullanılan malzemeler bir çok 100.0000tl üzeri araçlardan kaliteli
    PAzar günü bebek sahilden geçtim işim vardı.Sahilden giderken dikkatimi çekti inanın birçok araç varken(PORCSHE,RANGE ROVER,BMW,MERCEDES,ASTON MARTİN.......)gözlerin çoğu üzerinizde...(Dediğim gibi belki aracın yollarda pek olmaması etken olabilir)
    Araçtan şu anlık beklentilerimin %90 almış durumdayım.
    aracı almadan önce özellikler forum sitelerinde kullanıcı yorumlarını okuyum dedim ama pek bulamadım.bu yorumları yazmamın sebebi budur.belki alacak arkadaşlara yardımı olur.
    Şimdilik yazacaklarım bu kadar

Baskan38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Doğukan KAYSERİLİ
    Araç: 2008 Citroën C4 SEDAN 1.6 HDİ 110 HP
    Aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğimle.. Peki şanzımanda kararsızlık yığılma gibi etkenler var gaza tepkileri nasıl kısaca bilgi verirseniz memnun olurum..

indianajons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: GENC
    Araç: 2008 Citroën C5 1.6 HDI
    güzel bir ön bilgilendirme olmuş teşekkürler sık sık bu gibi taze bilgileri almak istiyoruz bir DS5 adayı olarak
    http://www.trcitroen.com/forum/image.php?u=2094&type=sigpic&dateline=1340793859

İki haftadır işerimden dolayı foruma bakamadım.
    Araç şuan 2000km oldu.Aracımı şehirdışına çıktığım zamanda test etme fırsatım oldu.
    Daha önceki yazdıklarıma ek olarak yeni ekliyeceğim artı ve eksiler şunlar.

+ Artıları
    Yol tutuşu gayet iyi aracı fazlasıyla zorladım(150-160 km hızla makas yapma şansınız var)yol tutuşunda gayet kararlı.
    Araç hızlanması gayet akıcı yüksek hızlardada sıkıntı yapmıyor.(195 km hızı geçemedim orada takıldı kaldı belkim zamanla açarız yada maksimum hızı budur bilemiyorum)
    Head up display ekranı özellikle yüksek hızlarda çok işe yarıyor.
    Ses sistemi gayet güzel ve tatmin edici
    Aracın iç dizaynı çok akıcı ve hos
    Sanzuman yarı otomatik araçlara göre gayet iyi bence.(mesela c5 düz yolda rölantide hareket etmiyorken DS5 rölantide ileri doğru hareket ediyor,tam otomatik vitesler gibi)
    Vites geçişleri abartılacak kadar sarsıntılı değil.
    Şanzuman Rampalarda C5 kadar kararsız kalmıyor.
    Aracın dış dizaynı ile ilgili yazı yazmama gerek yok.Çok fazla ilgi çekiyor.Tanımadığınız İnsanlar arabanın çok güzel olduğunu yüzünüze karşı söyliyebiliyorlar.
    Head up display ekranı özellikle yüksek hızlarda çok işe yarıyor.
    - Eksileri
    Amartisörler bana bayağı sert geldi.Özellikle bozuk yollarda rahasız oluyorum.
    Navigasyona gıcık oldum.Beş para edmez.(150 tllik çin malı navigasyonlar 10 çeker)Çok fazla navigasyon kullandım en kötüsü diyebilirim.
    Multimedyası video oynatmıyor galiba yada ben destekleyen formatları bulamadım???
    Geri görüş kamerası gece kötü gösteriyor(C5 gece Cam gibi gösteriyordu)
    Araçta bide ufak tefek tıkırtı sesleri oluyor ama ne sesi bulamadım.(Yada bana öyle geliyor araç içi sessiz diye olabilir.Sanki C5 daha tıkırtısız.)
    C5 deki gibi camlar açıkken yüksek hızlarda basıncla karışık ses oluyor(120 km hızdan sonra insanın kulağı patlayacak gibi oluyor.Onun için yüksek hızda camları açmıyorum)
    Yüksek hızlarda Camlar kapalıyken sıkıntı yok ses almıyor(C5 camlar kapalıykende ses alıyordu)

Alıntı Baskan38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğimle.. Peki şanzımanda kararsızlık yığılma gibi etkenler var gaza tepkileri nasıl kısaca bilgi verirseniz memnun olurum..
    Şanzımanda kararsızlık çok yok gibime geldi.(Karasızlık olsada çabuk bi karara varıyor))
    Çok ciddi sıkıntı olcak şekilde bir kararsızlığı yok.Birtek C5 le mukayese edebiliyorum.Yarı otomatik birde C5 kullanıyorum.C5 deki sıkıntılı geçişler ve yığılma yok.Ama dediğim gibi çift kavramalı şanzuman performansı beklemeyin.
    Gaz tepkimesini soracaksan gayet iyi.yine C5 le kıyaslıyorum.beklediğimden daha iyi çıktı.

Yani daha önceden citroen kullanan birini DS5 şanzuman olarak memnun eder diye düşünüyorum.

Birde yazmayı unuttum
    Aracın yakıtıyla alakalı.Araç C5 den hafif olamsına karşın daha fazla yakıyor.iki aracıda aynı yollarda kullanıyorum.Belkide DS5 sürüş karakteri insanı etkiliyor.yada araç yeni ondan fazla yakıyor.Uzun yolda Cruse controlle 3,8 lt kadar düşürdüm.
    90-100km bu ortala ile gittim sonra sıkılınca bastım(180km civarı) yolculuğum bittiğinde ort uzun yolda 6,2 lt geldi.
    Şehir içi yakıtı 7,2 litre şuan(Aynı yollarda C5 6,8 lt yakıyor)

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar
    Sorusu olan arkadaşlar olursa elimden geldiğince anlatmaya çalışırım.

Ad-Soyad: murat aktaş
    Araç: 2011 Citroën C4 1.6 e-hdi comfort plus
    bu araç hakkındaki naçizane görüşlerimi belirtmek isterim.

1-aklımdaki ilk araçlardan biri ds5 diğeri c4 aircross yani gerçekten çok beğendiğimi ifade etmek için söyledim
    2-bence bu ağırlıkta bu heybette bir araca 2.0 dizel motordan aşağısı yakışmıyor.1.6 yeterince güçlü,araca yetiyor vb.ifadeler bence araca saygısızlık olur.çünkü yanınızda yada dikiz aynasında bu aracı gördüğünüzde sağ şeride geçip yol vermeli insan.ama ülkemizdeki vergi sistemi ne zaman co2 salınıma geçer o zamanda bu tür araçlardaki 1.6 motor saçmalığından kurtuluruz.
    3-sadece c4 te kullanılması(çünkü c4 daha hafif olduğundan tolore edebiliyor)gereken mcp yerine bu araçta yine kim ne derse desin kesinlikle çift kavrama bir vites kullanılmalı.ama vw in dsg si gibi ne zaman elimizde patlayacağı belli olmayan 10 bin tl pahalı olan sistem değil citröenın geliştireceği yada başka markalarla yapabilecekleri bir çift kavrama.

inşallah 3-4 yıl sonra ya aircross yada ds5 çok istediğim araçlar.o zamana kadar daha da oturur bu araçlar.korink sorunları vb.aksaklıkları giderilir.

mmllhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Melih Doğan
    Araç: 2007 Citroën C4 HDI SX MCP

Cevap: Citroen DS5 Kullanıcı Yorumları

Ben de aracı test etme imkanı buldum ,

2007 C4 MCP dizel kullanıyorum,80-90 km yol yaptıktan sonra DS5'e bindim ve ilk anda alışmam zor oldu
    öncelikle tam otomatikler gibi frenden ayağınızı çektiğinizde araç hareket etmeye başlıyor..Alışkanlık gereği geri gitmek için elimi yan koltuğa atıp geriye baktım ama araçta geri görüş kamerası olduğu için demode kaldım .kamera başarılı bana göre.Bunun dışında süspansiyonlar sert ya da benim aracım 140.000 km'e merdiven dayadığı için DS5 bana sert geldi bilemiyorum.
    İçi ciddi anlamda başka bi dünya özellikle ortalama araçlar kullananlar için (bundan önce bir porsche vardı ondan indim buna bindim diyosanız başka) geri görüşü,içindeki ekranı,karmaşık butonları,elektronik el freni,kokpit tarzı tavanı,küçük cam tavancıkları,masaj yapan elektrikli koltukları,head-up display'i vs başka bir klasmanda bu araç onu söylemeliyim...ama seri değil,vitesin şekli değişmiş ancak prensip olarak hala motorun gücünü,gaza bastığınızda yola yansıtmakta sıkıntılar yaşıyor..yaşayan bilir MCP'de yokuşlarda stop edicek gibi olur bazen araba o his var hala..
    Yinede ben 90.000 lira verip bunu alacaksam zaten konforuma bakarım hız yapmak yerine araç içinde ne kadar kalırsam o kadar iyi diye düşünürüm .yakıt tüketimine hiç bakmadım zaten bindiğim gibi klima falan açtık sonuna kadar..
    Sonuç olarak biraz beklenti meselesi üst sınıfa ait bi şey almak hem de klasik herkes de bundan kullanıyo ya demek istemiyorsanız DS5 hem konforu hem üzerinize düşen bakışlarla sizi memnun edecektir.Yok arkadaş ben basıcam gidicek hem de kaliteli olacak diyorsanız onun için zaten Mercedes, BMW,Audi falan var

son olarak , Vitesi geriye almak istediğinizde
    biraz yukarı,geriden A ya almak istediğinizde de biraz aşağıya çekip-bastırmanız gerekiyor zaten küçücük bir vites geriye aliyim derken kırmayın
    langirtciyiz.biz

Ad-Soyad: kürşat
    Araç: 2012 Citroën DS4 1.6 E HDI DSPORT

Cevap: Citroen DS5 Kullanıcı Yorumları

vites kırılmıyor alışınca güzel . vitesteki yığılmalarda alışınca belli bir düzeye gelyor çok rahatsız etmiyor. bende bu aracı çook beğeniyorum ancak 1.6 motor ile ilgili söylenenlere katılıyorum bu araç minimum 2.0 dizel yada 16 200 hp motordan kullanmalı. yanlız benim hanım bunu pek beğenmedi ds4 daha güzel diyor. biraz üzerine koyayım detrsem belki ds4 verip bundan alabilirim ben yinede.
    Hayat beşiktaştır, Beşiktaşta hayat...