Anket: 1.6 Motor Hacmine Kadar En Verimli Dizel Motor Sizce Hangisi?

Uyarı: Bu bir açık Ankettir, bu Anketi bütün Üyelerimiz görebilir ve oy kullanabilirler.

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 37

Konu: Sizce En İyi Dizel Motor Hangisi

schumici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan SEVİN
    Araç: 2014 Başka Marka .

Dikkat Sizce En İyi Dizel Motor Hangisi

Arkadaşlar commonrail dizel motorlar günümüzde önemli bir yere sahip. Benzinli motordan daha ucuz bir şekilde bizi gitmek istediğimiz yere götürüyorlar. Peki ama sizce hangisi içlerinde en iyisi?

Oylama için lütfen eski tip motorları düşünmeyin, günümüz motorlarını göz önünde bulundurun. "Bu motora kırsal motorini dayardık gıkını bile çıkartmazdı" devri kapandı çünkü, günümüzde commonrail motorlarda kırsal motorin kullanımı kesinlikle önerilmiyor (kullananlar ayrı konu), eurodizel kullanım performanslarını göz önünde bulunduralım.

1600 cc motor hacmine kadar olan motorları ekledim çünkü bu motorlar genel anlmada halka hitap eden motorlar vergilendirme nedeniyle. Seçtiğiniz motor için neden tercih ettiğinize dair yorumları da yapmanızı rica ediyorum, belki eksik bildiğimiz şeyler vardır paylaşmanız sayesinde hepimiz yararlanırız bundan

Oylamada 2 motor seçmenizi rica edeceğim, yorumlarınızda da hangisini ilk sıraya koyduğunuzu belirtirseniz sevinirim

Haydi TRCitroen, oylamaya
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

Re: Sizce En İyi Dizel Motor Hangisi

ben oyumu PSA ve GM'e verdim ikisininde teknolojisi çok gelişmiş gerçekten. özellikle mjet motorların düşük hacimlerine rağmen yüksek çekiş güçleri fark yaratıyor, dayanıklılık konusunda da keza öyle. yakıt tüketimi konusunda ikiside cimri mi cimri, gerçekten bu işin hakkını veriyorlar.

3. bi oy hakkım olsa toyota d-4d'ye verirdim oyumu, o da dizel dünyasında gerçekten takdir edilecek bir motor.

hyundai grubunu tercih etmenin tek sebebi 128 bg'lik gücü olurdu, ama yakıt tüketiminde diğerleri kadar tutumlu değil malesef. ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

renault grubu da diğerleri kadar iyi performanslı ama ömür konusunda soru işaretleri var. 1-2 örnek duysam istisna diycem ama çok fazla örnek duydum, açıkçası o konuda güvenim kalmadı.

vw grubuna ne iyi diyebiliyorum ne kötü. tüketimi ortalama seviyelerde, çok çok cimri değil ne yazık ki. klasik alman sağlamlığı var tek artısı o benim gözümde
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

efdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: İsmail MRMR
    Araç: 2013 Başka Marka Kia Rio 1.4 crdi Fancy

Ben anlamam dizelden ama kullandığım bütün dizeller ford tu en son kuga da keşfettim harika

Furkanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan Erdoğan
    Araç: 1997 Citroën Xantia 2.0 16 V 135 BG

Alıntı efdal Nickli Üyeden Alıntı
    Ben anlamam dizelden ama kullandığım bütün dizeller ford tu en son kuga da keşfettim harika
    tdci = hdi zaten

2000 Üyeyi aşkın facebook sayfamıza beklerim.
    Xsara Facebook Sayfası Link=>
    https://www.facebook.com/CitroenXsaraTR

VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: volkan güngör
    Araç: 2011 Citroën DS3 92HP Dstyle

BMW nin dizel motorları için toyota ile anlaşma imzalamsı bi nevi cevabı veriyo gibi sanki =) onun dısında PSA derdim sanırım... GM diyemem çünkü opel sürdüm sorunlarım bitmedi ozamanda opel'in sitesinde takılıyodum ordada başkalarının da sorunları bitmiyodu o yüzden GM denince 2 kere düşünür oldum.. vw gurubu sevmem ama işte gel gelelim orda aradaki audi nin ismine aşığımdır yani arabam olsa ilk marka tercihim audi...

startwarrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Mustafa
    Araç: 2011 Citroën C4 1.6 e-hdi 112 hp MCP (+)

Ben Burada biraz farklı bir gözle bakacağım

Hundai CRD i ler dizelin en uzun ömürlü motorları.

Ancak teknoloji kesinlikle PSA
    1.6 e-HDi 112 HP Confort MCP Plus

can
    Guest

motorda önemli ama yakıtta önemli bence türkiyedeki dizellerin kalitelerini de sorgulamak gerek bence

bende jpon motorları diyorum bugun bir belgeselde 70 model mitsubishi/nissan kullanıyorlar hala

şu an en yüksek gücü veren motor crdi, en fazla torku verende mjet. honda'nın i-dtec'i de mjet ile aynı değerleri vereceğini söylüyor. acaba nasıl bi motor olucak gerçekten merakla bekliyorum

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Fatih Mehmet Börü
    Araç: 2011 Citroën C4 1.6 e-hdi 112 HP comfort plus

Dizel otomobil olarak kullandığım ilk araç c4.Onun dışında Landrover Discovery. Otomobil harici kamyonet,minibüs ve kamyon kullandığım için de sağlıklı bir seçim yapamayacağım.Tasarruf açısından PSA grubu diyorum.
    Yavaşla, bu hayat yolundan bir kez geçebileceksin.

Musicman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan Soyhan
    Araç: 2005 Citroën C2 Sx 1.4 Hdi - Seat Cordoba Cupra 2.0 - Honda Civic 1.4 - Clio Dynamique 1.6 - Palio Sporting 1.6

Cevap: Sizce En İyi Dizel Motor Hangisi

Bu başlık altında birçok yorum vardı sanki, ben kendi yorumum dahil diğer bahsettiğim yorumları da göremiyorum şuanda. Bir sıkıntı mı söz konusu acaba
    Vol.1 Citroën C2 Sx 1.4 Hdi 70 Hp ... Adapazarı / Sakarya ... Vol.2 Seat Cordoba Cupra Sx 2.0 16v 150 Hp

ugurdemirel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Uğur DEMİREL
    Araç: 2012 Başka Marka 1.6 TDi Elegance + Prestij

Bende oy vermiştim ama şimdi vermemiş olarak görünüyor.

Sistemde 1.5 günlük bir kaybımız var neden oldu bilemiyorum, başka bir konuda paylaşmıştım durumu

Ad-Soyad: Erhan
    Araç: 2000 Citroën Xsara 1.6 16V

ben oyumu vw grubundan yana kullandım iyi yada kötü liseden beri araç motorları içindeyim ( her nekadar çoğunlugu gemi makineleride olsada ) bana göre en sağlam dizel motor vw grubunda tmm yakıt olarak orta seviyelerde ne iyi nede kötü diyebilecegimiz sıralarda fakat sağlam ve uzun ömürlü yaklaşık 1.5 sene fiat servisinde çalıştım ozamanlar doblo 1.9 jtd - mjetler yeni çıkmıştı 50bin km yi geçen görmedim illallah dedirtmişti artık doblolar albealar .....

Dizelveöfkeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: EMRE ŞENOL
    Araç: 2012 Citroën C4 1.6 e-hdi 140 hp Exclusive, S. Booster ,H&R yay ,yazılım

ben oyumu PSA dan yana kullandım çünkü c4 dışında başka araç kullanmadım sürekli olarak. ama vw -seat ın tdi motorlarının da az yaktıgını duymuştum. ( yakıt olarak degerlendiriyorum) performans açısından renault ile citroen karşılaştırması yapabilirim sadece o da şöyleki ; babamda fluence var dip gazda yapıştırmıyo koltuga c4 de yaşadıgım çok daha farklı birşey fluence e göre. bu da c4 teki tork fazlalıgından olsa gerek

efsus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Zeki
    Araç: 2005 Citroën C5 1.6 HDI

Sizce En İyi Dizel Motor Hangisi? En son cevaplayan (Dizelveöfkeli ) Forum ana sayfadaki bu goruntu hos oldu bence,.