2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 16 ile 19 ve 19

Konu: c3 enjektor arizasi

Kadir34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Kadir
    Araç: 2014 Aracım Yok 1.6 boş

Cevap: c3 enjektor arizasi

Alıntı cimey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Arkadaşlar,

Benim de bir sorum vardı. 2005 model c3 1.4 hdi 70 bglik aracımın enjektörü hava alıyor ve cık cık ses geliyor ancak çalışmama gibi bir sorun yok. Bu önemli bir sorun mudur acaba?
    Dizel yakıt sisteminin en büyük düşmanları filtre kirliliği ve hava alması. ileriye dönük ciddi sıkıntı çıkarabilir. henüz ciddi boyutta sıkıntı çıkarmamışken tavsiyem gidip baktırmanız.
    Mersa otomotiv ( Çobançeşme şubesi) /Yetkili Servis

Ad-Soyad: bora bilgic
    Araç: 2005 Citroën C3 1.4 hdi

aracım dizel 70 bg.Aracımın motoru yeni rektefiyeye girdi.ama hala mavi duman atıyor ve stop ediyor.usta tork bilgisi yanlış geliyo dedi.bunun nedeni enjektormudur

Ad-Soyad: Dogus SENGUL
    Araç: 2010 Başka Marka Ford Focus Titanium 1.6 TDCI

Alıntı cimey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Arkadaşlar,

Benim de bir sorum vardı. 2005 model c3 1.4 hdi 70 bglik aracımın enjektörü hava alıyor ve cık cık ses geliyor ancak çalışmama gibi bir sorun yok. Bu önemli bir sorun mudur acaba?
    Bosch servisine gidin 300-350 civari bir rakama bakimini yapip duzelttirebilirsiniz.

Ad-Soyad: Atahan BACAK
    Araç: 2005 Citroën C3 92 Hp

Arkadaşlar merhaba

Citroen C3 2005 model dizel aracım son 2 aydır tekleme ve seyir halinde iken stop etme sorunu vermektedir.Aracın sarı renkte motor sinyal lambası yanıyor. Yetkili serviste motor enjeksyion beyninin arızalı oldugu ve 4400 liraya yapılabileceğini söylediler. Miktar cok yüksek olduğu için sanayi de bir yere götürdüm. Beyinle alakalı ama değişmeye gerek olmadığını söylediler. Sanırım resetleme tarzında birşey yaptılar yaklaşık bir hafta sonra yine aynısı oldu. Nişan olayı olduğu için tekrar resetleyip riskleri göze alarak samsuna kadar gidip döndüm ve şükürler olsun ki bir arıza vermeden nişanımızı yaptıkve döndük.İstanbula döndükten 2 gün sonra yine aynı sorun daha sık olmaya başladı.Aracım arada tekleme yapıyor bazende seyir halinde dediğim gibi stop ediyor.Gaz pedalı devreden cıkıyor. Durup tekrar çalıstırdığımda yine yola devam edebiliyorum.Forumlarda okudum ama bununla alakalı çok fazla şey yazıyor .Dediğim gibi bu bir motor enjeksiyon beyni sorunu mudur yoksa başka birşey de olabilirmi. (Birden fazla sorun gibi :-( .Emin olamıyorum ve aracın bu durumundan cok sıkıldım.Başına böyle birşey gelen biri var mı veya yardımcı olabilecek birileri var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.