4. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 46 ile 60 ve 78

Konu: Fiorino,Nemo,Bipper hangisi aLınır ?

schumici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan SEVİN
    Araç: 2014 Başka Marka .

Re: Fiorino,Nemo,Bipper hangisi aLınır ?

şimdi işi ordan oraya getirme isteğinizi anlayamadım ben ben motor diyorum siz kasa diyorsunuz motor olarak aynı altyapı sadece biri 75 hp diğeri 90 hp ve benim aracım fiorinodan çok daha ağır zaten. ayrıca ben bu tüketim değerini aracın içinde 5 kişi varken bagaj tıklım tıklım doluyken yaptım, araç boşken çok rahat 3.5'lara kadar düşer yani bir opel forumunda git-gel uzun yolculuğunda ortalama 3.4 yada 3.2 tüketen bi astra vardı, fotoğrafıda vardı ortalama hızı yanlış hatırlamıyorsam 82km/s idi. eğer bulursam o fotoyu yayınlarım burada da. o zaman herkes görmüş olur mjet az mı yakıyor çok mu yakıyor

C3 ile C4'ün yakıt tüketim değerlerinin farklılığından bahsetmişsiniz, ağırlıkları bir mi ki bunların aynı yaksınlar ayrıca biz 1.4 ile 1.3'ü kıyaslıyorduk, yetmedi mi nolduda 1.6'ya geçtiniz eğer 1.6'ları karşılaştıracaksak 1.6 mjet ile 1.6 hdi'ı karşılaştıralım; +8hp güç +30Nm tork ve tüketim değerleri neredeyse birbirinin aynı, buna ne buyuruyorsunuz

kısacası sapla samanı ayırt etmek lazım öncelikle. HDI'da iyi motordur MJet'de iyi motordur, bunu kabullenmeyen ise otomobilden anlamıyor demektir. birini yüceltmek için öbürünü yerin dibine sokmaya gerek yok. anlatabilmişimdir umarım
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2014 Aracım Yok .

Arkadaşlar bir konuda çoğunuzun yanıldığını düşünüyorum. Fiat veya Opel, ticari veya binek, Türkiye'de üretilen veya Avrupa'da üretilen araçların motorları, sistemleri, kağıt üzerindeki tüm verileri aynı olabilir ama motorlarının kalitesi bir değildir. Yani Opel Astra ile Fiat Fiorino'nun motorları kağıt üzerinde ve görünümde aynıdır. Gerçekte ise farklıdır. Nesi farklı dersen kullanılan metalin element yapısı farklıdır, gördükleri ısıl işlemler farklıdır, plastiklerinin kalitesi farklıdır, birinin düşük kaliteli turbosuna yüksek basınç verilirken diğerinin kaliteli turbosuna düşük basınç verilmiştir yani yazılımsal olarak farklıdır. Bunu ben demiyorum konferanslarına katıldığım otomobil alanlarında yüksek mühendis olmuş abilerim diyor.

Düşünsenize Renault Megane'de kullanılan motor ile Dacia Logan'da kullanılan motorun kalitesi bir olabilir mi? Benzer şekilde Fiat'ın motor sattığı firmaları karşılaştırmak lazım; Tata, Saab, Cadillac, kendi alt markaları Lancia ve Alfa Romeo, Suzuki, Opel, Chevrolt vs. vs.

Bu nedenle iyi motor, kaliteli motor karşılaştırmasını yapabilmek çok zor. Araç almayı düşünen aynı karoserdeki iki farklı marka aracı test eder. Hangisinin performas ve yakıt tüketimini ayrıca yol tutuşunu beğenirse onu seçer.

Üstte viraj içinde aracın arka tekerinin kalktığı belirtilmiş. Bu son derece normaldir. Video sitelerinde bu konuyla ilgili sayısız test videosu var. Sınıf farketmeksizin çoğu aracın boşta kalan arka tekeri viraj içinde havaya kalkar. Önemli olan aracın çizgisini koruyabilip, koruyamadığıdır. Adil testler aynı zeminde, aynı yolda, aynı sürücüyle yapılmalıdır. Kesinlikle söylemlere kulak asmayın.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

Death1963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Orhan DÖNER
    Araç: 2012 Citroën Nemo 1.4 HDI

arkadaslar hepınız fiatta karar kılmıssınız ama su kadar soyluyorum birebir yasanmıs olaylardan ozellıkle mınıkargo denen panelvan ve yarım camlısından bahsedıyorum en az 20 fiorınocuya sordum araclar 2 senede dağılıyor nemo ve bipper motor kalıtesı bakımından daha dayanıklı ve sununda ustunu cızıyorum fii tarıhınde altımda gecisi süre nemo vardı 1.4 hdi 1.3 multijet fıorino ıle kalktık yanıma yaklasamadı ve kullananlar asırı sıkayetcı ama en full olan 1.6 motorları varmıs sanırım onlar hakkında yorum yapmıyorum
    ESP yi yazmıssınız benım ıcın esp onemlı değil 9 senedır bilmukabil yollardayım daha esp li araca binmedım ALLAH' a sükür yoldan da cıkmadım ben esp mi kendım ayarlıyorum bu konuda aracın bana yarım etmesıne gerek yok büyük konusmak gibi olmasında ALLAH herkezi kazadan beladan korusun aracta esp var diye 70 km lık viraja 130 la mı gireceksınız b,r tek viraj ıcınse bana lazım değil acıkcası
    Canter -transit - L300- kangoo - c1 H100 gibi aracların tepesinde 9 senem gectı 450.000 km ye yakında yol ama esp kelımesını yenı duydum sımdı ınternetten arastırdım viraj denge cubuguna benzer bir seymıs yanlıs anlamadıysam 4 teker bağımsız gaz fren yapıyormus bunu biraz hız tutkunlarına göre ayarlamıslar

ESP anladığınız gibi bi sistem değil, ESP araç savrulmaya başlarsa gereken tekerlere fren uyguluyor aracın yolundan sapmasını önlüyor. bunun lazım olması için illa yarış yapmaya virajlara 200 ile girmeye gerek yok ki. ALLAH muhafaza düz yolda gidiyorsunuz önünüze aniden biri çıktı, yada karşıdan gelen e bişey oldu sizin üstünüze kırdı (bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkün), siz kaçmak için sağ sol yaptınız ani bi şekilde, yüksek ihtimal aracınız savrulacaktır, ki siz yüksek yapılı yani tamamen devrilmeye müsait araçlar kullanıyormuşsunuz, bu durum başınıza gelirse (ALLAH korusun) çok çok zor durumda kalacağınız kesin. ESP burda devreye girerek savrulmaya başlayan yöne göre gereken tekerlere fren uygulayıp aracın savrulmasını veya devrilmesini engelliyor.

yani basit düşünmemek lazım, her türlü ihtimali göz önünde bulundurmak lazım. çünkü bu düşünmediğimiz ihtimaller yüzünden "bana bişey olmaz" mantığı yüzünden canlar çok yanıyor ne yazık ki...
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleride gerçekleri değiştirmez

Ad-Soyad: seyhan
    Araç: 2011 Citroën Nemo 70HP 1,4 HDİ SX PLUS

bu aracın limitlerine uyduktan sonra bu araçlara esp gerekmez bence maksimum yapacağın sürat kanunen 85km/h tır, şehir içi 70km/h tır bu tc kanunlarında böyledir ha ben bu kanuna uymam aracımda esp var basar geçerim dersen kanunları çiğnemiş olurusun sonucu ne olursa olsun üzülmem. aracın koltuğuna oturan şöför ise şöyle aracı bir tartar aşağ yukarı yolda ne tepki vereceğini hiseder öyle alaha emanet nasıl olsa esp var virajı alırım diye direksiyona oturursan ne sistem olursa olsun kurtulamasın mahale aralarındada 70km/h yapamasın nemo da hız sınırlarına uyduğunuz sürecede virajda ve tehlike anında sıkıntı çıkarmaz. hergün işe git gel hertürlü şartla karşılaşıyorum abi nemonun frenleri bir harika ıslak kuru farketmiyor frene bastınmı araç duruyor frenleme esnasındada hertürlü manevramı korkmadan yapabiliyorum

Alıntı bronike Nickli Üyeden Alıntı
    bu aracın limitlerine uyduktan sonra bu araçlara esp gerekmez bence maksimum yapacağın sürat kanunen 85km/h tır, şehir içi 70km/h tır bu tc kanunlarında böyledir ha ben bu kanuna uymam aracımda esp var basar geçerim dersen kanunları çiğnemiş olurusun sonucu ne olursa olsun üzülmem. aracın koltuğuna oturan şöför ise şöyle aracı bir tartar aşağ yukarı yolda ne tepki vereceğini hiseder öyle alaha emanet nasıl olsa esp var virajı alırım diye direksiyona oturursan ne sistem olursa olsun kurtulamasın mahale aralarındada 70km/h yapamasın nemo da hız sınırlarına uyduğunuz sürecede virajda ve tehlike anında sıkıntı çıkarmaz. hergün işe git gel hertürlü şartla karşılaşıyorum abi nemonun frenleri bir harika ıslak kuru farketmiyor frene bastınmı araç duruyor frenleme esnasındada hertürlü manevramı korkmadan yapabiliyorum
    bizim ülkemizde ESP algısı olması gerektiği gibi değil malesef. ESP 70'le girdiğin viraja 130 ile gir diye konulmuş bir sistem değil. yukarıda da yazdığım gibi gerek olduğunda anlık direksiyon hareketleriyle oluşan momentumu dengelemek için gereken tekerlere fren uygulayan bir sistem.

eğer okumadıysanız bir üstteki mesajımı okumanızı tavsiye ederim...

Ad-Soyad: fatih uyan
    Araç: 2010 Citroën Nemo Combi 1.4 HDi SX Plus 70 HP

Cevap: Fiorino,Nemo,Bipper hangisi aLınır ?

fıat florına derim çunku aracta eps var ben nemo kullanıcısıyım arac çok savuruyo manevra bakımından sıfır ama yakın bakımından iyi

Ad-Soyad: ayhan
    Araç: 2010 Citroën Nemo 1.4

eps nedir abi bilen varsa açıklasın...

Alıntı atur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eps nedir abi bilen varsa açıklasın...
    EPS DEĞİL ESP

Esp nedir?
    ESP, Bosch tarafından geliştirilmiş, otomobilerde kullanılan bir sürüş destek birimidir. Açılımı Electronic Stability Program (Elektronik Denge Programı) olan sistemi ilk defa Mercedes firması 1995 yılında CL modellerine opsiyonel olarak sunmaya başlamıştır.
    Farklı firmalarda farklı isimlerle anılan bu sistemin mantığı genel olarak şöyledir;
    Bir merkezi kontrol ünitesi, direksiyon açı sensörlerinden, moment sensörlerinden, ABS fren sisteminin sensörlerinden gelen verileri değerlendirerek, aracın kayıp kaymadığını hesaplar. Buna göre gerekli tekerlere fren yaptırarak ve motor gücüne müdahale ederek aracı tekrar izine döndürmeye çalışır. Örneğin araç önden kayarsa viraj içinde kalan arka tekerlek, arkadan kayarsa viraj dışında kalan ön tekerlek bağımsız olarak frenlenir. Böylece araç tekrar doğru ize döndürülmeye çalışılır

google amcaya esp yazsaydınız cevabı zaten alırdınız

adananemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Caner KOÇAK
    Araç: 2011 Citroën Nemo CİTROEN NEMO COMBİ 1.4 HDİ

Ben yakıt bakımından Nemo derim kokluyor derler ya aynı . dönüşlerde sert dönmemeye özen göstermek lazım . bu aracı aldıysak muhakkak buna özen göstermeliyiz. ben aldım nemo hızla işim olmadığı için benım ıcın rahat bir araç . tavsiye ederim .
    *** C İ T R O E N - N E M O ***

Alıntı adananemo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yakıt bakımından Nemo derim kokluyor derler ya aynı . dönüşlerde sert dönmemeye özen göstermek lazım . bu aracı aldıysak muhakkak buna özen göstermeliyiz. ben aldım nemo hızla işim olmadığı için benım ıcın rahat bir araç . tavsiye ederim .
    dostum yakıt 3 aracta da aynı yakıtta değişen birsey olmaz

dönüş meselesıne gelınce sert de donebılırsın bunlar hafıf tıcarı bınekler gıbı nazlanmazlar manevrası on numaradır mumkun mertebe direksıyonu sona vurmamaya calısırsan dıreksıyon kutusunuda korumus olursun

Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2014 Aracım Yok .

Alıntı Death1963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dönüş meselesıne gelınce sert de donebılırsın bunlar hafıf tıcarı bınekler gıbı nazlanmazlar manevrası on numaradır mumkun mertebe direksıyonu sona vurmamaya calısırsan dıreksıyon kutusunuda korumus olursun
    Orhan abi direksiyon turu bu araçta çok kısa. Kaç tur dönüyor saymadim ama sık sık park ederken yada aracı döndürürken tekeri takoza vuruyorum. Berlingo da ise böyle bir durum söz konusu değil.
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde ikamet eden üyelerimizi Doğu Karadeniz grubumuza bekleriz.

adananemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Caner KOÇAK
    Araç: 2011 Citroën Nemo CİTROEN NEMO COMBİ 1.4 HDİ

Alıntı Death1963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bilgi için teşekkürler . alalı 6.gün bugün dönüşleri yavaş yapıorum hep. direksiyonu sona vurmadan deneme yapmam lazım bi )
    *** C İ T R O E N - N E M O ***

Alıntı Gookhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan abi direksiyon turu bu araçta çok kısa. Kaç tur dönüyor saymadim ama sık sık park ederken yada aracı döndürürken tekeri takoza vuruyorum. Berlingo da ise böyle bir durum söz konusu değil.
    valla gokhan hafıf tıcariler icinde kullandıgım en yuksek manevra kabılıyetıne sahip arac ewet dıreksıyon turu az buda sert kullanmayı sevdıgım ıcın ısıme gelıyor seri ve anı donusler ıcın super

Alıntı adananemo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgi için teşekkürler . alalı 6.gün bugün dönüşleri yavaş yapıorum hep. direksiyonu sona vurmadan deneme yapmam lazım bi )
    ben sahsen vuruyorum sona sert kullanmayı sevıyorum ama sız vurmayın