Begenme Begenme:  211
Begenmeme Begenmeme:  0
2. Sayfa - Toplam 211 Sayfa var BirinciBirinci 12341252102 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 16 ile 30 ve 3160

Konu: Citroën C-Elysée Kullanıcı Yorumları

erselyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Ersel YILGIN
    Araç: 2012 Citroën C3 1.4 HDI 75BG Confort+Plus Zenith Cam

Cevap: Citroën C-Elysée Kullanıcı Yorumları

Teneke accent,symbol ,albea tarzı arabalara o fiyatı vermektense bu aracı almak çok daha mantıklı. Hem araba ben buradayım diyor. Sınıfında gerçekten iyi işler çıkaracaktır.
    Yeditepe University - Visual Communication Designer
    Eltes Telekom ve Güvenlik Sistemleri
    Filo : Dacia Sandero '11,Dacia Sandero '11,Citroen c3 '12,Citroen Nemo '12,Ford Focus Sedan Titanium '14

Citroën C-Elysée Kullanıcı Yorumları schumici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan SEVİN
    Araç: 2016 Başka Marka Astra K 1.4 T 150hp AS6 Dynamic + G.P.P

Alıntı schumici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kimse babasının hayrına ucuz satmaz, bu fiyata B segmenti sedan araç bulabiliyorsanız illa sağı solu kırpılmıştır bi yerleri eksiltilmiştir, o yüzden bunu göz önünde bulundurun. Aradığınız özellikleri bulamıyorsanız o zaman gitmeniz gereken en yakın kapı C segmenti araçları.

Orta halli gelir kazanan, bagaj ihtiyacı yüksek olan, lükse kaçmadan temel özellikler ve gerekli güvenlik donanımlarını sunan, kısacası geleneksel Türk aileleri için sunulmuş bir araç bu. Daha fazlasını beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız
    başka bir konuda yazdığım yorumu aynen ekliyorum buraya, aracı almayı düşünenler buna göre düşünüp tartsınlar
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleri de gerçekleri değiştirmez...

2003 C3 1.6i 110 HP Gök Mavi (2009-2011) -----> 2011 DS3 1.6 THP 156 HP DSport Sky Edition (2014-2016)

Schumici'nin Oto Günlüğü

kozanibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: ibrahim kozan
    Araç: 2005 Citroën C5 2.0 hdi sxpk

bi araba 4.000.000 km gider mi arkadaş ya ? pek inandırıcı deeel

harunhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: HARUN HOCA
    Araç: 2014 Başka Marka SEAT TOLEDO 1.2 TSI STYLE

o henüz belli değil gökhan bey. sadece ilk izlenimim olumlu. bir aracı almaya karar vermek öyle çok kolay değil. ilk fikrim olumlu da olsa pek çok eksiği var aracın. fakat şu var ki bu segmentte araç alacaksanız eksik olması kaçınılmaz. Bu aracı yapıp da üç kuruş masraftan kaçıp bagaj içi kaplamasının olmaması, kaput içinde keçe bulunmaması, aracın değerini ve görünümünü düşürüyor. mesela neden sadece 4 hava yastığı var en fullde bile. beğenmediğiniz aveo da bile tam 8 hava yastığı var hem de en boşunda. yokuş kalkış desteği var, 7inch dokunmatik ekran var vesaire vesaire. yani elysee süper bir araç değil. ancak alınabilecekler arasında düşündüğüm bir araç. daha deneme sürüşü yapmadım. önümde rahat rahat düşüneceğim araştıracağım bir yıl var. sizlerin yardım ve desteğini bekliyorum.

karatekamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: ahmet
    Araç: 2013 Başka Marka opel astra hb 1.3 cdti edition

bu araçla ilgili okuduğum her haberde, citroen ve peugeot nun bu araçları "halk sedanı" olarak piyasaya sürdüğü açık bir şekilde söyleniyor. sanırım bu tabir bile c-elysee ve 301 den fazla bir şey beklenmemesi gerektiğini gösteriyor bize.

aslında biz de(kendi adıma söylüyorum) halktan sıradan bir kişi olduğumuza göre bu anlamda sorun yok. Önemli olan fazla bir şey beklemek değil, önemli olan verdiğin paranın karşılığını piyasa koşullarında alabilmek. Aynı parayı verip daha donanımlı, güvenlikli ve tasarruflu araç almak mümkünse neden bu araç alınsın?

Citroën C-Elysée Kullanıcı Yorumları Gookhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Gökhan HIZAL
    Araç: 2012 Başka Marka Peugeot 208 1.6 e-HDi ETG6 Allure

Alıntı ibrahimkozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi araba 4.000.000 km gider mi arkadaş ya ? pek inandırıcı deeel
    Gider ama giderken nasıl bakımlar yapmışlar, ne yakıt, yağ, katkı kullanmışlar. Testler kaç km hızla, araç ne kadar yükle gitmiş.. Hiçbir detay yok. 4000000 kilometreyi hangi motor ve donanım seçeneğinin yaptığı belli değil. Belki de tüm testleri 4.000.000 kilometrede yapmışlar. Yani arge çalışmalarında kullandıkları araçların yaptığı yol toplamı.. Yani ortada yanıltıcı bir reklamın olduğunu düşünüyorum. Yanıltıcı olmasa bile net bilgi içermeyen bir reklam..
    Her üye siteye yazdıklarından kendisi sorumludur. TRCitroen.com, üyelerin ve ziyaretçilerin siteye gönderdikleri yorumlardan sorumlu tutulamaz ve sitede yer alan içeriğin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Forum kurallarını olabildiğince kısa tuttuk. Lütfen göz ardı etmeyelim, okuyalım.

2001 Citroen Berlingo 1.9D | 2004 Citroen Berlingo 2.0 HDi | 2012 Peugeot Bipper 1.4 HDi | 2006 Citroen C3 1.6 HDi SX | 2006 Citroen C5 1.6 HDi SX | 2012 Citroen Berlingo 1.6 HDi Selection | 2012 Peugeot 208 1.6 e-HDi ETG6 Allure

Death1963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Orhan DÖNER
    Araç: 2016 Başka Marka Egea 1.3 95 Hp Multijet2

ya 4.000.000 km hayalde arkadaslar ne olursa olsun gercek olan tek sey linea ıle aynı fiyatta siz bu arac dururken 1.3 multıjet lınea ya bınermısınız muhakkak c4 ler kadar kalıtelı bır sey değildir canlısını gıdıp görmedım ama citroen c1 benı sasırttıysa bu aracında muhakkak alınacak bır yerı vardır

Advantan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Melih
    Araç: 2014 Başka Marka Peugeot 308 1.6L 115HP e-HDi Allure - Navigasyon + Cam Tavan + Denon Müzik + 18' Jant + Bi-Xenon

Alıntı Death1963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya 4.000.000 km hayalde arkadaslar ne olursa olsun gercek olan tek sey linea ıle aynı fiyatta siz bu arac dururken 1.3 multıjet lınea ya bınermısınız muhakkak c4 ler kadar kalıtelı bır sey değildir canlısını gıdıp görmedım ama citroen c1 benı sasırttıysa bu aracında muhakkak alınacak bır yerı vardır
    diğer konudada yorum yaptım . benzinlisi bile harika görünüyor. C4 Attraction VTI Baz versiyon yerine C-Elyseenin 1.6 VTI 115 HP Exclusive modelini alırım şahsen . fiyat gayet yerinde linea pazarda kendini boş buldu diye satıyordu şu ön yargı kalksa artık peugeot ve citroen hakim olur zaten 301 ve elize olarak
    2014' Peugeot 308 1.6L 115HP e-HDi Allure

Eski Araçlarım ;

2011' Citroen C4 1.6 120HP VTi Confort Plus - 2011' Citroen DS3 1.6 156HP THP Dsport - 2013' Peugeot 208 1.4 70HP e-HDi Urban Soul - 2012' Peugeot RCZ 1.6 156HP THP AutoR6 Yearling Carbon Pack

fehnw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Murat ÖZDEMİR
    Araç: 2011 Başka Marka 3008 1.6 AUTO6R ALLURE

Alıntı harunhoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o henüz belli değil gökhan bey. sadece ilk izlenimim olumlu. bir aracı almaya karar vermek öyle çok kolay değil. ilk fikrim olumlu da olsa pek çok eksiği var aracın. fakat şu var ki bu segmentte araç alacaksanız eksik olması kaçınılmaz. Bu aracı yapıp da üç kuruş masraftan kaçıp bagaj içi kaplamasının olmaması, kaput içinde keçe bulunmaması, aracın değerini ve görünümünü düşürüyor. mesela neden sadece 4 hava yastığı var en fullde bile. beğenmediğiniz aveo da bile tam 8 hava yastığı var hem de en boşunda. yokuş kalkış desteği var, 7inch dokunmatik ekran var vesaire vesaire. yani elysee süper bir araç değil. ancak alınabilecekler arasında düşündüğüm bir araç. daha deneme sürüşü yapmadım. önümde rahat rahat düşüneceğim araştıracağım bir yıl var. sizlerin yardım ve desteğini bekliyorum.
    harun bey diğer başlıkta iki aracı celysee ve aveo yu karşılaştırıken size anlatmak istediğim aynen sizin yazdıklarınızdı. olay sadece düğme olayı değil. neredeyse aynı fiayata full olan iki aractan birinde 8 hava yastığı ebd esp vs bütün güvenklik donanınmları 6 ileri vites ki bence dizel bir araçta olmaz ise olmazdır dokunmatik ekran vs. var dğerinde ise bunlar opsiyonel olarak bile yok. ve bu iki araçta nerdeyse aynı fiyatlara geliyor.
    we are the best GALATASARAY
    MÜSLÜMAN,TÜRK,GALATASARAY FANI

Citroën C-Elysée Kullanıcı Yorumları schumici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Furkan SEVİN
    Araç: 2016 Başka Marka Astra K 1.4 T 150hp AS6 Dynamic + G.P.P

Alıntı fehnw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harun bey diğer başlıkta iki aracı celysee ve aveo yu karşılaştırıken size anlatmak istediğim aynen sizin yazdıklarınızdı. olay sadece düğme olayı değil. neredeyse aynı fiayata full olan iki aractan birinde 8 hava yastığı ebd esp vs bütün güvenklik donanınmları 6 ileri vites ki bence dizel bir araçta olmaz ise olmazdır dokunmatik ekran vs. var dğerinde ise bunlar opsiyonel olarak bile yok. ve bu iki araçta nerdeyse aynı fiyatlara geliyor.
    dış görünüm işi zevke kalmış ama sunulan özellliklere baktığımızda dediğiniz gibi Aveo kesinlikle önde
    İnsanların düşüncelerini değiştiremem, ama insanların düşündükleri de gerçekleri değiştirmez...

2003 C3 1.6i 110 HP Gök Mavi (2009-2011) -----> 2011 DS3 1.6 THP 156 HP DSport Sky Edition (2014-2016)

Schumici'nin Oto Günlüğü

Ad-Soyad: Cem YILMAZ
    Araç: 1986 Başka Marka RenauLt 9 Burudvey DİESEL 45hp 90nm

Herkese Merhabalar....

bugun C-Elysée kullanma fırsatı buldum eski Citroen Servis çalısanı oldugum için arkadasımdan ricada bulundum oda saolsun benı kırmayıp bugununu bana ayırdı.. Aracı aşagı yukarı 100--120 km yol boyunca kullandım. Kullanırken aldıgım izlenimler,aracın yol tutusunu o kadar begenmedım 120 km hızla gıderken viraj dönerken aracın sanki sizin kontrolunuzden cıkıomus havası var. 80 le dönulmesı gereken bir virajı eger 100 dönerseniz. Aracın arkası önü ayrı gider bana pek güvenli gelmedi. İçindede cam açma kapama düğmeleri vitesin yanında buda hosuma gitmedi(kendı aracımdada aynı yerde ) 42,000 tl fıyatta diğer markalara bakarsak ıyı bır fiyat ama o paralar o araca verilmez diye düşünüyorum. Biraz daha fazlası verilip C-4 alınabılır veya o fıyatlara 2.el düşük km'de C-4 alınabılr. Yani arkadaslar bir otomobilci ve kullanıcısı olaraktan bu araç beniim hosuma gitmedi.

kozanibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: ibrahim kozan
    Araç: 2005 Citroën C5 2.0 hdi sxpk

valla asıl test sürüşü böyle olmalı. yeni çıkmış bir modeli 1 km içinde kullanıp nasıl biz izlenim almamızı beklerler ? daha fazla tecrübe yazısızı bekliyoruz sizden cem bey. içeri giren sesler nasıldı mesela ? motor, hızlanma, esp devreye girdi mi virajlarda ?

120 km çok iyi sürüş için

Advantan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Melih
    Araç: 2014 Başka Marka Peugeot 308 1.6L 115HP e-HDi Allure - Navigasyon + Cam Tavan + Denon Müzik + 18' Jant + Bi-Xenon

120 km hızla hemde b sınıfı bir sedanla aldıgınız virajda aracın yaptıkları aşırı normal bir durum ! m5 gibi savrulmadan gitmesini mi bekliyordunuz ?

*120 kmde zaten kendi kategorisinde Symbol savrulurdu keza linea yada Accent Era ...
    2014' Peugeot 308 1.6L 115HP e-HDi Allure

Eski Araçlarım ;

2011' Citroen C4 1.6 120HP VTi Confort Plus - 2011' Citroen DS3 1.6 156HP THP Dsport - 2013' Peugeot 208 1.4 70HP e-HDi Urban Soul - 2012' Peugeot RCZ 1.6 156HP THP AutoR6 Yearling Carbon Pack

Aracı ben de hafta sonu kullandım. Dizel motor sesini içeri fazla almıyor, ben hiç rahatsız olmadım. Aracın ivmelenmesi, yani gaz pedalına bastığımda verdiği tepki hoşuma gitti. Frenleri oldukça sert davranarak denedim, abs hemen devreye girdi aşırı yağmur yağmasına rağmen arac çizgisinden ayrılmadı, güvenli bir duruş sergiledi. Ancak fren yaparken hızım çok fazla değil belki 60-70. Çok hızlı giderek virajlara girmedim. Çünkü benim zaten sürüş karakterimde böyle bir tarz yok. Ben hangi aracı alacak olursam olayım 100 ile viraja girmem ve çılgın hız yapmam. Dolayısıyla sakin kullanım ve normal koşullardaki tepkileri benim için önemliydi. Aracın cam düğmelerinin kapılarda olmaması başlangıçta çok alışık olduğum bir şey değil. Ancak çok da kullanışsız gelmedi bana. Önemli olan güvenlik durumu. Dört hava yastığı ve abs esp ile bu güvenlik ne kadar sağlanabilir bilemiyorum. Yanılmıyorsam sadece sürücü emniyet kemeri takılmadığında sesli uyarı veriyor ve görsel uyarı yok. Kapılar açık kaldığında sesli veya görsel uyarı verip vermediğininin farkında değilim, bilen varsa bu konuda bana yardımcı olursa sevinirim. Sonuç olarak alacağım arabayı buldum, işte budur diyemiyorum. Açıkçası piyasaya çıkmadan önce bu araçtan daha fazla umutluydum ve hayal kırıklığına uğradım desem yalan olmaz. Ancak tam anlamıyla elemiş de değilim. Satış görevlisi sevgili ali ile araç hakkında biraz sohbet ettik, ancak verdiği cevapları pek de tatminkar bulmadım. Opsiyonların da bile bazı özelliklerinin olmamasını açıkcası yadırgadım. Rakiplerinde altı hatta sekiz hava yastığı varken en full versiyonunda hava yastığı sayısının dörtte kalmasının açıklanabilir bir tarafı yok.Yokuş kalkış sistminin olmaması, far ve yağmur sensörlerinin bulunmamasını da yadırgadığımı belirtmek isterim. Ancak aracın kasası yakıt tüketimi,diz mesafesi ve genişliği, anlık yakıt tüketimini gösteriyor olması,dijitl klimasının bulunması artıları. Dediğim gibi incelemekte ve karşılaştırmalar yapmaya devam etmektedir. Şu rapid ve toledo nun da fiyatlarının belli olmasını bekliyorum. Çünkü onların donanımları ve görselleri daha güzel. Tabi onların sıkıntısı da kasaları fazla büyük(4 cm) ve ağır. Dolayısıyla yakıt tüketimleri fazla. Ancak denemek de ve görmekte fayda var, eğer uygun fiyat belirlerse.