Begenme Begenme:  2
Begenmeme Begenmeme:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 ve 9

Konu: Silecek ve Far Değişimi Hakkında

Ad-Soyad: Ali Demirkaya
    Araç: 2012 Citroën C-Elysee 1.6 VTi Exclusive

Silecek ve Far Değişimi Hakkında

Silecek ve Far Değişimi Hakkında
    Arkadaşlar merhaba,

Aracımı hafta sonu 100 km kadar kullandım hem giderken hem de dönerken yoğun yağmura yakalandık. Sileceklerin performansından memnun kalmadım açıkçası tam temizlemiyor gibi geldi bir de Tem üzerinde sağdan soldan araçlardan gelen sıçramalarla yolu görmekte zorlandım baya. Değiştirsem iyi olur gibi geldi ne almak lazım tavsiyesi olan var mı? Bosch gördüm ama tuzlu biraz değer mi sizce ya da başka tavsiyesi olan var mı? Ölçüler 600 ve 400 sanırım yanlış iste düzeltebilirsiniz.

İkinci konu farlar gece dönerken yolu görmekte zorladım karanlık yerlerde görmeden gittim resmen, uzunları yakasım geldi ama etrafta çok araç vardı küfür yemek istemedim Daha güçlü bir ampül takmak istesem kendim takabilir miyim acaba? Bunla ilgili bir yasak falan yoktur herhalde? Bir de aracının farını değiştirmiş olan var mı bir çok çeşit var biraz kafam karıştı açıkçası önerisi olan var ise link verebilir ise çok sevinirim.

Teşekkürler.

İyi forumlar.

1rfanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: irfan çevik
    Araç: 2002 Citroën Saxo 1.5 d

Cevap: Silecek ve Far Değişimi Hakkında

Alıntı nec85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Aracımı hafta sonu 100 km kadar kullandım hem giderken hem de dönerken yoğun yağmura yakalandık. Sileceklerin performansından memnun kalmadım açıkçası tam temizlemiyor gibi geldi bir de Tem üzerinde sağdan soldan araçlardan gelen sıçramalarla yolu görmekte zorlandım baya. Değiştirsem iyi olur gibi geldi ne almak lazım tavsiyesi olan var mı? Bosch gördüm ama tuzlu biraz değer mi sizce ya da başka tavsiyesi olan var mı? Ölçüler 600 ve 400 sanırım yanlış iste düzeltebilirsiniz.

İkinci konu farlar gece dönerken yolu görmekte zorladım karanlık yerlerde görmeden gittim resmen, uzunları yakasım geldi ama etrafta çok araç vardı küfür yemek istemedim Daha güçlü bir ampül takmak istesem kendim takabilir miyim acaba? Bunla ilgili bir yasak falan yoktur herhalde? Bir de aracının farını değiştirmiş olan var mı bir çok çeşit var biraz kafam karıştı açıkçası önerisi olan var ise link verebilir ise çok sevinirim.

Teşekkürler.

İyi forumlar.
    hocam silecek kollarınız orjinal ise , sadece silecek lastiği alıp kendiniz değiştirin. aliexpress te 65cmx 2adet lastik 1 dolar civarı .

geçen hafta 2 adet sipariş ettim bekliyorum gelmesini . silecekler eskidiğinde uzunluğuna göre kesip kendim takıcam. size de öneririm.

besyobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: bora geren
    Araç: 2013 Citroën C4 115 HP E-HDİi Confort Plus

Ben silecekleri bosch marka muz silecek ile değiştirdim. Çok temiz ve sessiz siliyor.Farları ise kısaları inwells led ampul , sisleri photon led ile değiştirdim.Gerçekten çok farketti. Yanlız şöyle bir sıkıntı var .Ben bunu sonradan öğrendim maalesef bizim araçlarda ( c4 ) farlar mercekli olmadığı için karşı tarafın gözünü alıyor gibi geldi bana. umarım küfür yemiyorumdur. ama size şöyle söyleyim gecem gündüz gibi oldu çok iyi aydınlatması var.

Ad-Soyad: Gökhan Yılmaz
    Araç: 2006 Citroën C4 110 hp hdi sx

Led xenon kesinlikle tavsiye etmiyorum ben taktım 1 hafta kullanabildim yemediğim küfür kalmadı otobanda karşı şeritten bile sellektör yedim arkasına geçtiğim araç dörtlü yakıyordu gören çakıyordu uzunu en sonunda attım çöpe performans ampüllerini deneyin bence en iyi aydınlatmayı onlar veriyor osram ve philips olabilir tek olumsuz tarafı ömürleri kısa maksimum 1 yıl

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar.

Ampül alıp kendim değiştirebilir miyim sizce? Internette bir şey bulamadım aramama rağmen. Niyetim tabi küfür yemek değil ama bir nebze iyi aydınlatsam rahat edeceğim sanırım. Led veya Xenon gibi bir düşüncem yok daha iyi bir ampül derdim aslında bu şekilde gerçekten tehlikeli çünkü. Mevcut durumda uzun yola gidecek olsam gece çıkmam istemem. Benim gözlerde mi bir arıza var acaba Farlar yanıyor diye kontrol ettim cidden, sisleri açıp ceza mı yesem

Ad-Soyad: Oktay
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 92 HP HDİ Exclusive

Hocam aynı sıkıntı bende de vardı. Gece öndeki araba nereye gidiyorsa peşinden gidiyordum. Philips'in performans ampüllerinden aldım %130 olanlardan 2 ay önce 75 liraya. Şimdi gayet güzel aydınlatıyor yolu. Tavsiye ederim

Alıntı Mulagalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı sıkıntı bende de vardı. Gece öndeki araba nereye gidiyorsa peşinden gidiyordum. Philips'in performans ampüllerinden aldım %130 olanlardan 2 ay önce 75 liraya. Şimdi gayet güzel aydınlatıyor yolu. Tavsiye ederim
    Teşekkürler hocam Philips H7 diye aratınca çıkıyor çoğu yerde.. Kendiniz mi değiştirmiştiniz sanırım zor değil değiştirmesi arkasında bir tel mandal var onu gevşetip yenisini takıyorsunuz..
    Konu nec85 tarafından (18.01.2018 Saat 00:12 ) değiştirilmiştir.

Ad-Soyad: Barış Çolfan
    Araç: 2012 Citroën C4 1.6 vti confort plus

Alıntı nec85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam Philips H7 diye aratınca çıkıyor çoğu yerde.. Kendiniz mi değiştirmiştiniz sanırım zor değil değiştirmesi arkasında bir tel mandal var onu gevşetip yenisini takıyorsunuz..
    Aynen o şekilde degişmekte. Yuvasina oturuncaya kadar biraz ugrastiriyor ozellikle sol taraftaki alan darligindan ama yapilmayacak sey değil

SM-N920I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad-Soyad: abdülkadir gündoğdu
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 1.6 hdi 92 hp

arkadaşlar ben bosch aldım silecek ilk başlarda benimde çok güzeldi sonra gene silecekler camda su bırakmaya başladı acaba silecekte mi sıkıntı vardır yoksa camda mı tavsiyesi olan var mı