Begenme Begenme:  1
Begenmeme Begenmeme:  0
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 26

Konu: Yaz lastiği önerisi

Ad-Soyad: Emre Özen
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1.6 exculasive

Yaz lastiği önerisi

Yaz lastiği önerisi
    yeni bir yazlık lastik almak istiyorum hangi markayı önerirsiniz acaba ben goodyear effective grip performans ya da continental contiecocontak 5 düşünüyorum

Ad-Soyad: Gökhan Yılmaz
    Araç: 2006 Citroën C4 110 hp hdi sx

Cevap: Yaz lastiği önerisi

Alıntı emreozen85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni bir yazlık lastik almak istiyorum hangi markayı önerirsiniz acaba ben goodyear effective grip performans ya da continental contiecocontak 5 düşünüyorum
    Fiyatlar uçmuş uygun fiyatlı bulursan banada haber ver bu modeller arasında benim bulduğum en uygunu hankook ventusprime3 modeli ama nasıldır fikrim yok kullanmadım markayı daha önce

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gerçekten çok pahalı bakalım ne olacak artık

Ad-Soyad: mustafa
    Araç: 2007 Citroën C5 hdi sx

Alıntı emreozen85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar pahalı lastikler eğer durumunuz bütçeniz uygunsa alınabilir ama lakin fakat;
    bende petlas ımperıum pt515 var çok tereddüt ederek aldım aklımda birsürü soru işareti vardı sonuçta canımızı teslim ediyoruz
    haziran ayından beri kullanıyorum emin olun mıchelın prımacy 3 ten daha iyiçünkü şirket arabmda ve kendi özel arabamda prımacy 3 var.petlasın yol tutuşu çok iyi içeriye sesi çok az yakıt kısmınıda çok hesaplamadım ama emin ol petlas tan çok ama çok memnunum.kesinlikle tavsiye ederim.pahalı ürüne markasına o kadar para verme bence yazık günah.petlası düşün derim(sadece tavsiye)

Ad-Soyad: YASİN SARGIN
    Araç: 2012 Citroën C4 115 HP COMFORT MCP

Merhaba,
    NOKIAN lar makul geldi bana,test sonuçları da iyi...

nokian line gecenler var onlari bende begendim kis lastigi de nokian kullaniyorum ama bilemedim iste nokian olabilir aslinda

Ad-Soyad: Umut Sünger
    Araç: 2012 Citroën C4 1.6 e-HDI comfort plus

Ben AB etiket değerlerine bakıyorum. Yakıt tüketim değeri ıslak zeminde yol tutuşu gürültü oranı en iyilerden biri Goodyear EfficientGrip Performance
    Fiyat olarak ta çok uygun yaza doğru bunu almayı düşünüyorum
    Yakıt tüketimi B
    Islak zeminde yol tutuş A
    Gürültü 68 Db (en sessizlerden biri )

http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

bende baktım buna yalnız kendi orijinal boyutuna 195 55 16 bir sitede yol tutusu A, yakıt tuketimi B gorunuyor, baska site de B ve C gorunuyor ayni ozellikler ama B ve C olmasi da sorun degil aslinda orijinal lastiginin fiyatlari cok pahali en uygunu 350 lira sizin gonderdiginiz 205 olan onlari fiyati gayet uygun

Goodyear ın kendi sitesinde de B-A yazıyor. Bu konuda rahat ol. Bütçene uyuyorsa bence hemen almalısın.

Alıntı umutntm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Goodyear ın kendi sitesinde de B-A yazıyor. Bu konuda rahat ol. Bütçene uyuyorsa bence hemen almalısın.
    195 55 16 icin goodyear sitesinde de B ve C yaziyor bakildiginda bu da iyi ya continental var bir bu ebatlarda B ve B baska yok zaten

Önceki mesajındaki lastik ebatı gözümden kaçmış kusura bakma. Verdiğin ölçülerdeki lastiğin taban genişliği daha az olduğu için yol tutuş puanı düşüyor haliyle Ben 205 taban olarak bakmıştım Değerler yine de iyi gerçi
    Bu arada 205 55 16 lastik takmayı da düşünebilirsiniz
    Konu umutntm tarafından (17.01.2018 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Ad-Soyad: recep yavuz
    Araç: 2011 Citroën C5 1.6 eHDI Dynamique

nokian z line çok met ediyorlar.chip tuning işi yapan bir kaç kişidende duydum.petlas çok sert lastik.bende velox sport en üst seviye olanı var yinede çok gürültülü lastik .yol tutuşu iyi ama çok gürltülü ve titreme yapıyor. 2 ayrı lastikçinin değine göre tabanı tam düz olmadığından böyleşmiş.dıştan içe doğru engebe veya çukur olarak çok ince çizgi şeklinde oluşuyor.balans makinasında net fark ediliyor.ama bütçe el vermiyorsa yol sesinide çekerim diyorsanız tutuşu güzel.

Alıntı reco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nokian z line çok met ediyorlar.chip tuning işi yapan bir kaç kişidende duydum.petlas çok sert lastik.bende velox sport en üst seviye olanı var yinede çok gürültülü lastik .yol tutuşu iyi ama çok gürltülü ve titreme yapıyor. 2 ayrı lastikçinin değine göre tabanı tam düz olmadığından böyleşmiş.dıştan içe doğru engebe veya çukur olarak çok ince çizgi şeklinde oluşuyor.balans makinasında net fark ediliyor.ama bütçe el vermiyorsa yol sesinide çekerim diyorsanız tutuşu güzel.
    z line olanlara bir bakacagim kışlık olarak nokian kullanıyorum aldığım yerdeki usta da dedi yaz lastikleri için olabilir mantıklı

alpagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Mustafa Baştürk
    Araç: 2007 Citroën C4 110HP 1.6 HDI SX MCP (Altın Kum Sarısı)

bence kesinlikle 205 55 R16 takmalısınız.
    geniş taban daha yüksek yol tutuşu sağlar hem daha güvenli. fark edilmeyecek seviyede yakıtta artış görülür. artış bile denmeyecek kadar az çünkü belirtilen iki lastik arasında sadece 10mm 1cm fark var. birisi 195mm yani 19.5cm iken diğeri 205mm yani 20.5 cm
    225 45 R17 ye geçseniz jant boyutundan ötürü yakıtta artış olur ama 195 ten 205e geçmekte neredeyse hiçbirşey fark etmez.
    ha unutmadan bir diğer olumsuz etkisi de karda ve buzda 195 taban daha iyi tutunma sağlarken 205 taban daha az tutunma sağlar. lastik tabanı küçüldükçe kar buz performansı artar. kış lastiği kullanıyorsanız tabi bu olumsuzluk önemsiz oluyor.

6 ay önce bende kuzenim için lastik bakmıştım. falken 205/55r16 91v ziex ze914 ecorun keşfetmiştim. o zamanlar fiyatı 175tl idi. lastiklerde yurt dışından gelenler aşırı pahalı oluyor. bu lastik ab lastik etiketi değeri olarak gayet iyi ve fiyatı da makul. bi bakmanızı öneririm.

Yaz lastiği önerisi-falken-ziex.jpg

Ad-Soyad: Erhan Koç
    Araç: 2013 Citroën C5 115 hp e-HDİ comfort

Alıntı mdas85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar pahalı lastikler eğer durumunuz bütçeniz uygunsa alınabilir ama lakin fakat;
    bende petlas ımperıum pt515 var çok tereddüt ederek aldım aklımda birsürü soru işareti vardı sonuçta canımızı teslim ediyoruz
    haziran ayından beri kullanıyorum emin olun mıchelın prımacy 3 ten daha iyiçünkü şirket arabmda ve kendi özel arabamda prımacy 3 var.petlasın yol tutuşu çok iyi içeriye sesi çok az yakıt kısmınıda çok hesaplamadım ama emin ol petlas tan çok ama çok memnunum.kesinlikle tavsiye ederim.pahalı ürüne markasına o kadar para verme bence yazık günah.petlası düşün derim(sadece tavsiye)
    haziran 2017 de 4 lastik petlas aldım, eski lastiklerim pirelli'ydi, alırken maddi durumum elvermediği için mecburen petlas aldım, şimdi çok memnunum, lastiklerde 10 bin km sonunda neredeyse hiç deformasyon olmadı, konfor da gayet yerinde, yarış pistine çıkmıyorsanız gidip te yabancı markalara para bayılmaya gerek yok, çin mallarından da olabildiğince uzak durun derim.