Begenme Begenme:  4
Begenmeme Begenmeme:  0
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 18

Konu: arka taraftan gelen metal çıtlama sesi

Ad-Soyad: ahmet özyer
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 1.6

arka taraftan gelen metal çıtlama sesi

arka taraftan gelen metal çıtlama sesi
    arkadaşlar 2016 model 1,6 dizel c elysee aracım var, 5-6 ay oldu alalım,araçtan çok memnunum ancak bir ses benim sinirlerimi alt üst etti,iki kere servise götürdüm,ya çok umurlarında olmadı,yada baktılar bulamadılar,her seferinde aracı aldım ses devam ediyor, bu ses sanki arka sol kısımda araba kasılınca sağa sola hafif yada ses sallanıca sanki bir küçük metal metala çarpıyor çıt çıt ses yapıyor,

ben kendi imkanlarımda yapabileceklerimi yaptım,
    - bagaj kısmını tamamen boşalttım gittim ses geliyor,
    - arka koltuğu söküp altındaki bozuk para vs varmı baktım varsa aldım temizledim ses devam ediyor
    - arka koltuğa 120 kiloluk birini oturttum turladım bu ses kesildi yada çok aza indi
    - sesin gelebileceği her yere bez sünger vs koydum ama nafile ses gitmedi,

bu ses nereden gelebilir,mazot şamandırası yada yakıt deposunun içi olabilirmi , ara kasılınca metal çıtlama sesi, böyle birşey başına gelen yada tahmin yürtmek isteyen,yol yöntem önerenlerden şimdiden allah razı olsun.

Vuslat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Serhat YAZICIOĞLU
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1.2 VTİ Exclusive BMP

Cevap: arka taraftan gelen metal çıtlama sesi

Alıntı milenyum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2016 model 1,6 dizel c elysee aracım var, 5-6 ay oldu alalım,araçtan çok memnunum ancak bir ses benim sinirlerimi alt üst etti,iki kere servise götürdüm,ya çok umurlarında olmadı,yada baktılar bulamadılar,her seferinde aracı aldım ses devam ediyor, bu ses sanki arka sol kısımda araba kasılınca sağa sola hafif yada ses sallanıca sanki bir küçük metal metala çarpıyor çıt çıt ses yapıyor,

ben kendi imkanlarımda yapabileceklerimi yaptım,
    - bagaj kısmını tamamen boşalttım gittim ses geliyor,
    - arka koltuğu söküp altındaki bozuk para vs varmı baktım varsa aldım temizledim ses devam ediyor
    - arka koltuğa 120 kiloluk birini oturttum turladım bu ses kesildi yada çok aza indi
    - sesin gelebileceği her yere bez sünger vs koydum ama nafile ses gitmedi,

bu ses nereden gelebilir,mazot şamandırası yada yakıt deposunun içi olabilirmi , ara kasılınca metal çıtlama sesi, böyle birşey başına gelen yada tahmin yürtmek isteyen,yol yöntem önerenlerden şimdiden allah razı olsun.
    Bizim araçlarda bagaj yayları çapraz bir şekilde durur ve bu yayları tam kesiştikleri yerde birbirine bağlayan plastik aparat vardır eğer o çıkmışsa ses bagaj yaylarından geliyor olabilir.

SM-T560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hemen baktım,o dediğiniz kısımdaki çapraz yayları birbirine tutturan plastik yerinde duruyor sağlamda duruyor.

Respect3578 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: koray özcan
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 92 HP HDI EXCLUSIVE

o ses söyle mi oluyor aracınızı sağa veya sola döndürğünüz de mi geliyor çıt diye tek bir ses çünkü o ses bende de var götürdüm servise alt takımları sıktılar ama nafile ses gene kesilmedi bende artık önemsemedim bulamıyorlar bu yaşadığım ses sorununu honda marka bir araçla oda yasıyor oda sanayide servisde bir ustaya göstermiş hiç bişey bulamamış.
    o çıt denen sen de bana önden gibi geliyor sizin dediğiniz gibi çıt diye bir ses tek sefer oluyor sağa ve ya sola dödürdüğümde ama genelşde sağa direksiyon cevirince daha belirgin o ses her zaman da gelmiyor bazen hiç gelmiyor bazen cok oluyor gün 1-2 defa
    aracı bende sıfır aldım böle ses gelince iinsan kafaya takıyor tabi
    sorunu çözersek gene burda yazalım

bendeki öyle bir iki defa değil,aracı durduğunda elle istediğin kadar silkele o ses gelmiyor,ama araca bindiğimizde kasisli yollarda sağa sola araba kasıldığında sanki bozuk 10 kuruşluk bir yere çıt diye vuruyor , bu çıtlama aşa yukarı her kasılmada devam ediyor,artık kafayı yetirtecek bana,arkadan geldiği kesin bendekinin.

Vuslat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Serhat YAZICIOĞLU
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1.2 VTİ Exclusive BMP

Alıntı milenyum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendeki öyle bir iki defa değil,aracı durduğunda elle istediğin kadar silkele o ses gelmiyor,ama araca bindiğimizde kasisli yollarda sağa sola araba kasıldığında sanki bozuk 10 kuruşluk bir yere çıt diye vuruyor , bu çıtlama aşa yukarı her kasılmada devam ediyor,artık kafayı yetirtecek bana,arkadan geldiği kesin bendekinin.
    Belirttiğiniz durum bende de var ama sadece aracın arka koltuğunda oturan kişi araçtan inerken böyle gıcırtı gibi bir ses geliyor.

Alıntı Vuslat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belirttiğiniz durum bende de var ama sadece aracın arka koltuğunda oturan kişi araçtan inerken böyle gıcırtı gibi bir ses geliyor.
    Bende arkaya 120 kiloluk bir arkadaşı oturttum o sesi hemen hemen hiç duymadım,o indi tekrar ses gelmeye başladı,koltuklamı alakalı yoksa araç ağır olduğundamı kesiliyor onuda tam anlayamıyorum,koltuğu kendim sökim altına bakim dedim hem alttaki kilipsi kırdım,hemde hiçbirşey değişmedi altını temizledim ama ses yine aynı. Sanki araba kasıldığında hafif sallandığında biri çıt çıt bozuk para ile bir yere vuruyor.

Respect3578 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: koray özcan
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 92 HP HDI EXCLUSIVE

o zaman sizin ses ile bizim ses arasında fark var benden önden geliomuş gibi oluyor. dediğiniz gibi araba saga veya sola döndüğünde çıt diye bir ses gelmeye devaöm ediyor bu ara bakıma gidicem malum 15 bin oldu o zaman servisde bir daha sorucam bakalım. hayırlsı artık

suni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Şükrü
    Araç: 2013 Citroën C-Elysee 1.6 hdi 92 hp Exclusive

Geçmiş olsun bagaj içinde bulunan yayları tutan plastik parça var (yayların X olduğu yeri tutuyor) o tek taraflı olarak çıksa bile rahatsız edici ses yapar.

Alıntı suni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bagaj içinde bulunan yayları tutan plastik parça var (yayların X olduğu yeri tutuyor) o tek taraflı olarak çıksa bile rahatsız edici ses yapar.
    o kısımda takılı duruyor sorun yok gibi,tam yerinde.

arka bagaja sesi dinlemek içi biri bindiğinde ses gelmiyor,yada çok az geliyor,bu neyin göstergesi olabilir.

Ad-Soyad: ilkay karakaş
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 1,6 hdi exclusive

Bende aynı sesi yeni duymaya başladım.Bazen geliyor bazen gelmiyor.Yedek lastiğin olduğu yerden şüpheleniyorum.Ya da hoparlörlerin bulunduğu plastik kısım olabilir. Sinir bozucu ama gerçekten.

Alıntı ilkarakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı sesi yeni duymaya başladım.Bazen geliyor bazen gelmiyor.Yedek lastiğin olduğu yerden şüpheleniyorum.Ya da hoparlörlerin bulunduğu plastik kısım olabilir. Sinir bozucu ama gerçekten.
    Bu ses için üç defa servise gittim bir keresinde işlemler sırasında yanlarında durdum ve arka koltuğu atka taraftan tutan demirden süphelendiğimi söyledim,onu gevşetip vida kısımlarına sprey sıktılar bantla sesi kesmeye çalışıp sabitlediler, teste çıktık bu şekilde sesi duymadım,o şekilde servisten geldim,birkaç gün sonra aynı çıtlama sesi yine gelmeye başladı,eskiye nazaran daha azda olsa geliyor,anlamadım gitti,o spreyin etkisi geçti ondan geliyor olabilir,yada başka biryerden geliyor biz o an duymadık.Şuan yinemi servise gidecem zamanım yok illet oldum bu arabanın orasından burasından garip garip ses gelmesinden.

suni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Şükrü
    Araç: 2013 Citroën C-Elysee 1.6 hdi 92 hp Exclusive

Şikayetler galiba sadece 2016 model araçlarda var ilginç, inşallah çözümü nü bulursunuz.

Ad-Soyad: tahsin eski
    Araç: 2015 Citroën C-Elysee 1.6 hdi 92 hp exclusive

arkadaşlar aynı ses bendede geldi benim tespitime göre arka stoplardan geliyor . özellikle herhangi bir sebeble tak çıkar yaptıysanız ses dahada artmış oluyor. stopla kasa arasında plastik sekmanlar var stopu tak çıkar yapınca düşüyor buda rahatsız edici sese sebeb oluyor gibi sanki çözüm olarak silikon bazlı spreyleri denemek var aklımda denedikten sonra yazarım sonucu.... sizde bu kısma bakın bi eğer oradansa çözebilen haber versin.