Begenme Begenme:  0
Begenmeme Begenmeme:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: Yeni bir C-Elysee kullanıcısı, ilk sorular.

Ad-Soyad: RY
    Araç: 2017 Citroën C-Elysee Shine

Yeni bir C-Elysee kullanıcısı, ilk sorular.

Yeni bir C-Elysee kullanıcısı, ilk sorular.
    Herkese merhaba. yeni bir C-Elysee kullanıcısıyım. Aracım sıfır. Bayiiden dün teslim aldım; 2017 model, 1.6 HDI ve Shine donanım.

Normalde 2016 Passat-TSI aracım var (Fanatik VW'ciyimdir ) ve C-Elysee'i şehir içinde günlük kullanmak için aldım, gerçekten çok beğendim. Tam manasıyla aile aracı diyebilirim.

Tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak:

-Aracın kapı işleri sert plastik olduğu için ayak izleri vb. kolay çıkmıyor, nemli bez sanırım yetersiz kalacak. Sizler nasıl temizliyorsunuz?

- Çok çok nadiren aracı 3'e atarken sorun yaşıyorum. Belki vites yolunu tam ezberleyemediğim için ya da araç yeni olduğu için de olabilir. Bu normal mi?

- Frene bastığımda gündüz farı ledleri titriyor gibi, karşıdan bakmadım ama yansımasından öyle anladım. Bu durumu farkeden var mı?

Teşekkürler

Ad-Soyad: hac? ?enyurt
    Araç: 2013 Aracım Yok 92 hp beyaz confert

Cevap: Yeni bir C-Elysee kullanıcısı, ilk sorular.

Hoş geldiniz. Keyifli forumlar. Kapı içlerini ıslak mendille silebilirsiniz çabucak çıkıyor. Vites yolları biraz uzundur ve geçişler kemikledir. zamanla alışırsınız. Benim aracım 2013 model led olmadığı için birşey diyemiyorum. Dediğiniz gibi karşıdan bakmak gerekir. Bana sanki led teknolojisinden kaynaklanan genel bir sorun gibi geliyor.

Alıntı statesmnship Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoş geldiniz. Keyifli forumlar. Kapı içlerini ıslak mendille silebilirsiniz çabucak çıkıyor. Vites yolları biraz uzundur ve geçişler kemikledir. zamanla alışırsınız. Benim aracım 2013 model led olmadığı için birşey diyemiyorum. Dediğiniz gibi karşıdan bakmak gerekir. Bana sanki led teknolojisinden kaynaklanan genel bir sorun gibi geliyor.
    Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim.

Islak mendili deneyeceğim, malzemeye zarar vereceğini sanmıyorum ama yine de üzerinden nemli bezle geçmek gerekecek (ıslak mendilin kendi izi kalabilir diye)

Aracı çok sevdim. Önce tavan aydınlatmalarına Photon beyaz led taktım.

Ayak aydınlatma + Ambiyans ışığı, bagaja bitüself yalıtımı ve davlumbaz içlerine pütür yapmayı düşünüyorum.

Aracın boyasını maalesef pek sevmedim ama yine de hızlı cila ve wax atacağım. Umarım istediğim gibi parlar

Ad-Soyad: Ali
    Araç: 2009 Citroën C5 110 HP HDI

İkinci vites kisa ucuncu vites yolu uuzndur ezberledikce alisilir. Bazen 3-5 karisabiliyor sacma bi sanziman sistemi mlsf. Passattan sonra cok hafif virajda savrulcakmis gibi olabilirsiniz normal. Sehirlerarasi yola cikmayin mazallah kaza olursa ncap puani belli bir arabadir hayatta kalma sansiniz cok az. Sert yuzeyler cizilmeye elverisli sert ve sivri cisimleri uzak tutun derim. Konforlu bi araba ama virajda ozellikle cukura girince yoldan kopma egilimi var sanirim hafif oldugundan. Lastikler michelin mi bu arada sizde de?

Ad-Soyad: Ali
    Araç: 2009 Citroën C5 110 HP HDI

Fren mesafeside uzundur heleki arac doluysa boskenki gibi durnaz buyuk mesafe farki olabilir temkinli ve yavas gitmekte fayda var

Alıntı plehdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinci vites kisa ucuncu vites yolu uuzndur ezberledikce alisilir. Bazen 3-5 karisabiliyor sacma bi sanziman sistemi mlsf. Passattan sonra cok hafif virajda savrulcakmis gibi olabilirsiniz normal. Sehirlerarasi yola cikmayin mazallah kaza olursa ncap puani belli bir arabadir hayatta kalma sansiniz cok az. Sert yuzeyler cizilmeye elverisli sert ve sivri cisimleri uzak tutun derim. Konforlu bi araba ama virajda ozellikle cukura girince yoldan kopma egilimi var sanirim hafif oldugundan. Lastikler michelin mi bu arada sizde de?
    Zaten şehir içinde kullanmak için aldım ama arada çevre illere gitmeyi planlıyordum, gözüm korktu gerçekten Yol tutuş ve fren gibi bir takım eksiklikleri olacağını biliyordum ama bu kadarını da tahmin etmemiştim.

Evet, lastiklerim Michelin. Daha alt paketlerde Good Year vardı.