Begenme Begenme:  2
Begenmeme Begenmeme:  0
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 17

Konu: Motor ariza işiği yanmasi ve motorda aşiri titreme

Ad-Soyad: ERHAN GÜNAY
    Araç: 2013 Citroën C-Elysee 1.2 COMFORT PLUS

Motor ariza işiği yanmasi ve motorda aşiri titreme

Motor ariza işiği yanmasi ve motorda aşiri titreme
    Merhaba,

2016 aralık ayında 2013 model 1.2 76.000km comfort plus model aracımı alarak aranıza katıldım. Herşey bundan sonra başladı aracı alıp iş yerime dönerken motor arıza ışığı yandı. Aldığım arkadaşı aradığımda kendinde böyle bir durum olmadığını kullanımdan kaynaklı olabileceğini söyledi.Aracı özel servise götürdüm aşağıdaki parçaların değişimi yapıldı
    -buji seti
    -bobinler
    -fren disk ve pabucları
    -filtreleri ve yağı

Ayrıca motor arıza ışığı sebebi olarak görülen oksijen sensörü çıkartılarak temizlendi. Arıza kaydı silindi aracı alıp yaklaşık 30 km kadar gittikten sonra arıza ışığı tekrar yandı. Bu şekilde uzunca bir zaman kullandım. Sonrasında yetkili servisine Ulugöle götürdüm katalizörün ve katalizör kelepçesinin değişmesi gerektiğini parçaların yurt dışından geleceğini ve 2.800tl bir fiyat tutacağı bilgisi verildi. Ayrıca radyatörün garanti dışında olmasına rağmen ücretsiz değişeceğini söylediler. Maddi durumum buna el vermediği için 200tl arıza tespit ücreti vererek ayrıldım. Hala arıza ışığı yanık olarak kullanmaktayım. Bu şekilde 2 kez antalya- istanbul uzun yol yaptım bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Sizden ricam bu kunu ile ilgili ne yapmam gerekir başından bu durum geçen varmı? bu maliyeti daha az fiyata çıkarabilme durumum olabilir mi?

Diğer sorun biraz daha can sıkıcı. Dün yoğun trafikte kaldım dur-kalk bir süre sonra araçtta kalkışlarda debriyaj bayağı yukarda almaya başladı ve kalkarken hiç yaşamadığım kadar motor titriyordu. malum motor küçük olduğundan biraz titretme sesi oluyordu ama bu sefer kaputun aşırı titrediğini gördüm. normalde kalkışta hafif gaz vererek 1000 devirde kakan araç düz yolda 2000 devirde kalkmaya ve motoru resmen kaputtan atacakmış gibi titretmeye başladı. bu konuda bana nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz.

üstüne temmuz ayında malum dolu yağışı sebebiyle kaportada ağır dolu göçüğü meydana geldi. Kaskosuda olmadığından şuan bekletiyorum. Yapmam gerekenler hakkında düşüncelerinizi yazarsanız memnun olurum. Herkese hayırlı günler.

Ad-Soyad: Bülent Söğüt
    Araç: 2005 Citroën C3 1.4 hdi 16v 92 beygir

Cevap: Motor ariza işiği yanmasi ve motorda aşiri titreme

Söyledikleriniz hem katalizör hemde enjektör arizasina benziyor, kötu koku var mi aracta motor cakisirken

Ad-Soyad: M. Furkan Çelenli
    Araç: 2008 Citroën C4 Picasso Grand 1.6 HDI 110 SXPK

Çok yoğun trafikte hemen hemen her araç (TAM otomatik Hariç), balata çok ısınınca genleşme sebebiyle, kalkışlarda titreme yapar. Manuel ya da yarı otomatik farketmez.

Yarı otomatiklerde sıcaklık sebebiyle araç ekstra olarak uyarı verir. "Aşırı sıcaklık, aracı durdurun ve bir süre bekleyin" "Aracı park edin ve Terk Edin" uyarısını bile duyduk seat,vw grubu araçlarda.
    Bunlar baskı balatanın aşırı ısınması sebebiyle güvenlik amaçlı uyarılar. Baskı balata inceldikçe daha da artıyor.

Trafik bitip, sıcaklığı normal seviyeye geldiğinde hiçbir problem kalmayacaktır. Yoğun trafikte geçirdiğiniz zamana göre düşünmek lazım, çok sık bu şekilde kullanmayacaksanız eğer, balatayı değiştirmek için bir sebep değil yani Ama bu durumu fazlaca yaşayacaksanız eğer, rahat etmek adına bir miktar masraf yapmakta fayda var.

Kötü koku gelmiyor çalıştırınca, katalizör için gideceğim egzozcuya ancak değişim haricinde bir çözümü olurmu sizce?

Yakın zamanda servis yolu gözüküyor gibi

Ad-Soyad: Yılmaz Öner
    Araç: 2012 Citroën C-Elysee 95 hp confort dizel

bende de geri viteste sıkıntı var sanki ama debriyajdan mı yoksa genel bir durum mu bilemiyorum. yokuşta geri vites ile hiç kalkamıyorum araç geri viteste gitmiyor. geçen zorla yarım debriyaj şeklide hafif rampada zorla çıktım bu durum normal değil sanırım

bayraktar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: salih BAYRAKTAR
    Araç: 2013 Citroën C-Elysee 1.2 VTI 72 HP COMFORT

Merhaba aynı araçtan bendede var 2013 1,2 confort ve aynı sııntı katalizör arızası bende de mevcut konuya çözüm bulduysanız yada bulursanız nasıl bir çözüm bulduğunuzu bizimle paylaşırmısınız teşekkürler.

Vuslat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Serhat YAZICIOĞLU
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1.2 VTİ Exclusive BMP

Alıntı bayraktar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba aynı araçtan bendede var 2013 1,2 confort ve aynı sııntı katalizör arızası bende de mevcut konuya çözüm bulduysanız yada bulursanız nasıl bir çözüm bulduğunuzu bizimle paylaşırmısınız teşekkürler.
    salih bey elysee'lerin bazı serilerinde servise bakıma vs. gittiklerinde fabrika tarafından ücretsiz katalizör değişimlerinin olduğu söylendi ve değiştirildi. sizin aracınızda böyle bir durum olabilir garantisi bitmiş dahi olsa servisle bir görüşün eğer böyle bir durum varsa değiştirilir. ayrıca aracınız kaç km de, lpg var mı??

merhaba öncelikle hızlı dönüş için teşekkür ederim araç 2013 confort plus modeli 135 binde lpg yok

Vuslat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Serhat YAZICIOĞLU
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1.2 VTİ Exclusive BMP

Alıntı bayraktar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba öncelikle hızlı dönüş için teşekkür ederim araç 2013 confort plus modeli 135 binde lpg yok
    salih bey belki lpg kaynaklı olabilir diye düşündüm ama lpg yokmuş. araçtaki ne gibi sıkıntılar oluşuyor şu an. katalizör pahalı bir parça önce söylediğim konuyu servisle bir görüşün bence.

araçta sıkıntı sadece o şu anda şükürler olsun ses ve benzeri olayları sağlam bi arkadaşım sayesinde çözdüm istanbulda E-5 üzerinde köprü istikametine giderken çok ilginçtirki şirinevler - bakırköy arası yolda bu hatayı veriyor kaç defa tamirci arkadaşa hatayı sildirdim ama oraya geldiğimde aynı hatayla karşılaşıyorum, servise sorucam istanbuldaki servisler işten çok para peşindeler oyüzden servisten açıkçası pek umutlu değilim diğer konularada göz gezdirdim çıkış hatasıyla alakalı garantiden değiştirenler olmuş ilginize teşekkürler. Erhan beyden dönüş bekliyorum oda istanbulda ve araç aynı belki bi çözüm sunabilir.

Salih bey henüz bir çözüm bulamadım servis çok yüksek meblağ istiyor, egzozcu çıkmasını 1500tl ye ayarlarız dedi ama bu bile bence yüksek. temizletme yoluna gideceğim ancak sağlam bir yapabilecek bir usta arıyorum hala. Sıkıntıyı çözebilirsem burdan paylaşırım. Sizde çözüm bulabilirseniz paylaşırsanız sevinirim. İyi günler.

Ad-Soyad: Emre Özen
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1.6 exculasive

aracı çalıştırdıktan sonra bir iki saniye motor ışığı sizin de yanıyor mu çalıştırıyorum bir iki saniye yanıyor ve sonra sönüyor normali bu değil mi?

Ad-Soyad: cankan
    Araç: 2013 Citroën C3 1.4 HDI Confort

selamlar; eğer Anadolu yakasındaysanız Ümraniye'de Hasan usta var. kendisiyle tesadüfen tanışmıştık, gitmek kısmet olmadı Çelik Otomotiv - Citroen & Peugeot ama tanıdığım kadarıyla tavsiye edebilirim kendisini. alternatif olarak da burası var > Net Otomotiv . umarım işiniz düşmez ama düşerse de paylaşmak istedim.

Normal bi durum her arabada aynı emre bey.