Begenme Begenme:  0
Begenmeme Begenmeme:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Motevo marka android navigasyon sorunu

Ad-Soyad: Adem uzunlar
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 1.6 hdi

Motevo marka android navigasyon sorunu

Motevo marka android navigasyon sorunu
    Arkadaşlar merhaba. Çalınan navigasyon yerine güngören mersa yetkili serviste yenisini taktırdım ancak navigasyon açıkken geri görüş kamerasının ışığı sürekli yanıyor. Yardim lütfen kullanım klavuzu da vermedi mersa yetkili servis. Motevo car multimedya. Model no KR1053
    Konu liandem tarafından (21.09.2017 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

Motevo marka android navigasyon sorunu cemdogu556 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: S.Cem Doğu
    Araç: 2005 Citroën C2 1.4 HDI SX

Cevap: Motevo marka android navigasyon sorunu

Aramıza hoşgeldiniz.

Keşke sizi bir probleminiz olmadan önce de tanısaydık. Üyeliğinizim daim olması dileğiyle...

Yaşanan sıkıntının can-bus sistemi yüzünden kaynaklandığını düşünüyorum. Zira geri görüş kamerası tetiği yüksek ihtimal ile geri vites lambasından tetik alınmıştır. Orjinal takılmayan sistemlerde böyle yapılır. Araç arıza sistemi kontrolü için düşük akımlar gönderir, bu akımın sonucunda takılan led'ler açık kalabilir.

Bir diğer ihtimal ise, geri görüş kamerasının sabit kontağa bağlanması ya da teyp kontağına bağlanmasıdır. Teyp açıldığı zaman kamera lambası yanıyor, kapatıldığında sönüyorsa problem montaj hatasıdır.

Kullanıcı kılavuzu ile birşey çözemezsiniz. Bu durum donanımsal, yani kurulumsal bir hata içeriyor. Geri gitmeniz şart...

Ad-Soyad: Adem uzunlar
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 1.6 hdi

İlginize teşekkür ederim. Bugün servisi aradim takan kisi ile telefon görüşmesi yapti servis görevlisi ve yetkilinin "durum normal; zaten sürekli yanmasi gerekiyor, beklemeye gecince söner" gibi benim inanmayacagim cevaplar vermesi uzerine perşembe gününe randevu aldım. Bakalim dediği gibi sürekli yanmasi mı doğru yoksa hatayi bulup kabul edecek mi göreceğiz. Çünkü gece gündüz farketmeden ne zaman radyoyu açsam led ışıklar yanıyor ve beklemeye de geçse sonmuyor. Cihazı kapatirsam sönüyor.

Motevo marka android navigasyon sorunu cemdogu556 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: S.Cem Doğu
    Araç: 2005 Citroën C2 1.4 HDI SX

Alıntı liandem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginize teşekkür ederim. Bugün servisi aradim takan kisi ile telefon görüşmesi yapti servis görevlisi ve yetkilinin "durum normal; zaten sürekli yanmasi gerekiyor, beklemeye gecince söner" gibi benim inanmayacagim cevaplar vermesi uzerine perşembe gününe randevu aldım. Bakalim dediği gibi sürekli yanmasi mı doğru yoksa hatayi bulup kabul edecek mi göreceğiz. Çünkü gece gündüz farketmeden ne zaman radyoyu açsam led ışıklar yanıyor ve beklemeye de geçse sonmuyor. Cihazı kapatirsam sönüyor.
    Size bu cevabı veren kişiye yukarıda yazdığım Postu okutun. İki ihtimal var. Ya geri görüş lambasına bağladığı için can-bus sistemi o akımı gönderiyor, led'ler de yanıyor. Ya da teybin kontak kablosuna bağlamış, teyp açıkken sürekli yanıyor. İki bağlantı şekli de yanlış.

Eğer can-bus yüzünden ise, röle kullanarak bağlamalı. Teferruatllı olduğu için üşenip uğraşmamıştır ama doğru bağlantı şekli budur.