Begenme Begenme:  4
Begenmeme Begenmeme:  0
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 22

Konu: C-elysee boya hatasi

Ad-Soyad: Canberk
    Araç: 2012 Citroën C-Elysee 1.6 Hdi 92 Hp Exclusive

C-elysee boya hatasi

C-elysee boya hatasi
    Arkadaşlar merhaba daha öncede buna benzer bi konu açmıştım bagaj kapağı boya kabarması diye bugun aracı tekrar incelediğimde nerdeyse her yerde aynı olayı farkettim böyle sorunlar yaşayan varmı bu konu hakkında nasıl bişey yapabiliriz bir bilgisi olan varmı ?

BAGAJ KAPAĞI-SOL SAĞ ÖN KAPI VE KAPUT İÇ KISIM
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi C-elysee boya hatasi-6.jpg C-elysee boya hatasi-5.jpg C-elysee boya hatasi-4.jpg C-elysee boya hatasi-3.jpg C-elysee boya hatasi-2.jpg C-elysee boya hatasi-18155591_1911951905750755_2053011925_n.jpg 
    Konu canberk08 tarafından (02.06.2017 Saat 19:49 ) değiştirilmiştir.

Vuslat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Serhat YAZICIOĞLU
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1.2 VTİ Exclusive BMP

Cevap: C-elysee boya hatasi

Son üç maddeyi muhakkak okuyun bence hiç kimsenin haberi yoktur bundan.

PASLANMAYA KARŞI GARANTİ

Üretici veya İthalatçı tarafından kaportanın içeriden kaynaklanan çürüme veya paslanma sonucu delinmesi durumunda ilgili parçaların onarımını veya değişimini kapsar.

Binek araçlar için 12 yıl*
    Ticari araçlar için 5 yıl*

Paslanmaya karşı garantinin uygulanması araç üzerindeki hasarların tamirinin üreticinin öngördüğü kurallara riayet edilerek gerçekleşmesine ve araç sahibinin Üreticinin öngördüğü işlemleri zamanında gerçekleştirmiş olmasına bağlıdır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar

• Araç gövdesine yapılan her türlü müdahale (kaza, diğer hasarlar vs) aynı şartlar çerçevesinde kontrol ziyareti ile takip edilmelidir.
    • CITROËN paslanmaya karşı garantiden faydalanmaya devam edebilmek için, alıcının, dış etkenlerden dolayı oluşan hasardan en geç 2 ay içerisinde aracını üreticinin belirlediği şartlara göre onarımını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu kısımda anlatılan hasarların onarımı alıcıya aittir. Bu onarım işlemi, onarımı yapan servisin ticari unvanı, onarım tarihi, aracın kilometresi ve fatura numarası bilgileri ile “Garanti ve Bakım kitabında” belirtilmelidir. CITROËN paslanmaya karşı garanti ile ilgili her türlü işlemde, periyodik bakımları ve kontrol ziyaretlerinin not edildiği “Garanti ve Bakım kitabının” ibrazı gerekmektedir.

Paslanmaya karşı garanti dışındaki durumlar

• Kullanıcının ihmalinden ya da üreticinin önerilerine uyulmamasından doğan hasarlar
    • Garanti Sözleşmesi kapsamına girmeyen olaylardan doğan hasarlar
    • Paslanmaya karşı koruma ürünleriyle yapılan ve bakım planında öngörülmeyen ek işlemler sebebiyle oluşan hasarların sonucu
    • Üretici firma tarafından yetkili kılınmayan kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen onarım, dönüşüm veya değişiklik işlemlerinin sonuçları
    • Üretici tarafından onaylanmamış ve/veya Üreticinin belirttiği önerilere uymadan aksesuar takılmasından kaynaklanan çürümeler
    • Ticari araçlara takılan damper ya da yük kasaları, temel araç üzerinde yapılan kasa tadilatları ve değişiklikleri
    • Tekerlekler ve mekanik parçalar, karoserinin tamamlayıcı parçaları sayılmazlar
    *Paslanmaya karşı garanti altında kalması için aracınızın Yetkili Servislerimiz tarafından kontrollerden geçirilmesi gerekmektedir.

*Binek araçlar: Birinci kontrol garantinin başlangıcından 4 yıl sonra ve diğerleri de ilk kontrolden sonra 2 yıllık aralarla toplam 4 kontrol.

*Ticari araçlar: birinci kontrol garantinin başlangıcından 2 yıl diğeri de bu ilk kontrolden 2 yıl sonra olmak üzere toplam 2 kontrol.

SM-T560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BOYA GARANTİSİ

Binek araçlar için 3 yıl*
    Ticari araçlar için 2 yıl*

Boya garantisi kapsamındaki durumlar

• Boya garantisi, üretici, ithalatçı veya yetkili servis tarafından tespit edilen boya veya cila hatasının, tamamen veya kısmen düzeltilme işlemidir.
    • Boya garantisinin uygulanması bir taraftan üreticinin öngördüğü bakım aralıklarına riayet edilerek gerçekleşmesine diğer taraftan ise araç üzerinde oluşabilecek hasarların tamirinin üreticinin öngördüğü kurallara riayet edilerek gerçekleşmesine bağlıdır. Boya garantisi kapsamı dışındaki durumlar
    • Çevrenin boyaya veya cilaya verdiği hasarlar: Ani ısı değişiklikleri, kimyevi, hayvansal ya da bitkisel maddelerin, kum, tuz, taş sıçramaları veya dolu ve su baskını gibi doğal olaylar ile bir kaza sonucu ya da kazaya bağlı olmayan diğer dış etkenlerin verdiği hasarlar
    • Kullanıcının ihmalinden ya da onarılması gereken hataya geç müdahale edilmesinden ya da üreticinin önerilerine uyulmamasından doğan hasarlar
    • Garanti Sözleşmesi kapsamına girmeyen olaylardan doğan hasarlar
    • Üretici firma tarafından yetkili kılınmayan kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen onarım, dönüşüm veya değişiklik işlemlerinin sonuçları
    *Boya garantisinden yararlanmaya devam edebilmek için dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar fark edildikten sonra 2 ay içerisinde onarılmalıdır.

Boya garantisi 3 yıl. Servise uğrayın isterseniz.

Araç 2012 model servise uğramayı düşünüyorum ama her yerde olması hata gibi duruyor bagajda olan boya döküldüğü için paslandı o kısım yağmur ve yıkamalardan dolayı

C-elysee boya hatasi cemdogu556 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: S.Cem Doğu
    Araç: 2005 Citroën C2 1.4 HDI SX

Sonuç çıkacağını sanmıyorum. Dökülen kısım garantiye girebilir ancak diğer kısımlar, portakal kabuğumsu olan kısımlar çatlama patlama yapacak gibi durmuyor. Benim aracımda da bu tarz kabarmalar var, 3 yıldır dikkat ediyorum ancak patlamıyor. Daha ziyade kaynak kısmında bir problem var gibi, kapı sacıyla iç sacın birleştiği yerde.

Evet hocam dediğiniz gibi kaynak kısmında problem var o halde bende dokunmadığım sürece sıkıntı çıkmaz umarım

Arkadaşlar tekrardan merhaba sizlere bagaj kapağının son halini göstermek istiyorum resmen paslandı servise uğramayı düşünüyorum sizce yardımcı olurlarmı C-elysee boya hatasi-img_0013.jpg

Ad-Soyad: ahmet özyer
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 1.6

benimde araç şöfer kapısının altında var böyle paslanma vs, konuyu takipteyim. aracım 2016 model.

2016 model de bile olduğuna göre çoğu araçta mevcut bu olay o halde benim aracın nerdeyse bütün iç kısımlarında mevcut
    Bakalım servise uğrıycaz nası bi sonuç çıkcak

remixindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Ali AKBAŞ
    Araç: 2015 Citroën C-Elysee 1.6 HDİ

Herhangi bir sonuç çıktı mı nas bir çözüm sundular aynı olay bizim iki adet aracdada var

benim aracım 2014 model ve benim aracımın da şoför kapısının en altında 2 cm kadar var. araçların boya garantisi 3 yıl ama ben bir türlü servise götüremedim. götürsem de boyayıp geçecek. görünmediği için hiç uğraşmadım ben.

Ad-Soyad: İsmail İNAN
    Araç: 2010 Citroën C3 1.4 HDI confort plus

Alıntı Vuslat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracım 2014 model ve benim aracımın da şoför kapısının en altında 2 cm kadar var. araçların boya garantisi 3 yıl ama ben bir türlü servise götüremedim. götürsem de boyayıp geçecek. görünmediği için hiç uğraşmadım ben.
    Bence vakit kaybetmeden götürün, servis de yapılan işlemler garantilidir. Renault servislerinde yapılan boya 2 yıl garanti kapsamındaydı, citroen in de farklı olmaması gerekir. Hatta bu kadar araçta varsa bu sorun, genel yetkili merkeze mail yada telefon yoluyla ulaşıp sorun aktarılmalı, bazı arkadaşlar fransaya bile mail atıyorlar.

Demekki çoğu araçta bu sorun mevcut görünmeyen bi yer olduğu için bilmeyende çoktur

R32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: YILMAZ
    Araç: 2017 Citroën C-Elysee Shine

Olaya bakar mısınız? 3-5 yıllık araçlar Tofaş gibi çürüyor.

Birkaç gün önce sıfır C-Elysee aldım, aracı çok sevdim ama böyle şeyleri gördükçe soğuyorum.

Ben yedek araç olarak aldım, öyle görünüyor ki (her ne kadar diğer modellerde böyle bir sorun olacağını hiç sanmasam da) asıl araç olarak bir daha Citroen almam.

Bir marka en alt ürün gamından en üstüne kadar belli standartara sahip olmalı. Yıl olmuş 2017, çürüme nedir Allah aşkına...