Begenme Begenme:  1
Begenmeme Begenmeme:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: C-elyse 1.6 HDI 135 bin km ağır bakım / baskı balata volant sorunu

Ad-Soyad: izzet
    Araç: 2012 Citroën C-Elysee 92 hp hdi comfort plus

C-elyse 1.6 HDI 135 bin km ağır bakım / baskı balata volant sorunu

C-elyse 1.6 HDI 135 bin km ağır bakım / baskı balata volant sorunu
    Merhaba arkadaşlar,
    Geçen hafta izmirde ağır bakım yapıldıYağ ve Filitreler elimdeydi.Kalan parçaları ustayla beraber aldık.
    baskı balata orginal: 400 tl / Triger set - Devirdaim Saati :300 tl / V kayışı : 45 / Fren disk: 110 / Fren balata:50 / İşçilik : 500 TL

İlk aracı almaya gittiğimde usta arabayı teslim etmedi,kalkışta cok titriyor şanzımanı gene sökeceğim ayara yollayacam dedi,ertesi gün almaya gittiğimde titreşim azalmıştı ama kalkışta 1 ve 2. viteste devam ediyordu.Ustanın acil bir sağlık işinden dolayı bir hafta sonra görüşmek üzere sözleştik.Bu 1 haftada araba kakışlarda hep titredi ve seyir halinde de arka koltuktakilerin hissedeceği kadar titreşimli çalıştı.Bu arada bir kaç farklı ustaya gittim.Hepsi baskı balata sorunlu dedi ama parçadan ama montajdan ama ayardan.Ve bugün tekrar gittim ustaya.Şanzıman gene indi balatacıya gittik yani volant ayarını yapan yere bende sorun yok dedi kumpasla bir şeyler ölçüp bir şeyler anlattı,ordan parçacıya gittik oda önce malın garantisi yok dedi ana satıcı hep red ediyor değişimi dedi ,sonra bu arzıa kronik dedi , sonra sonra derken baskı balatayı garantiye yolladık ama kabul edilir mi ne zaman döner bilmem..Bildiğim arabanın şanzıman 7 günde 3 kere indi.Bu kısımları özet geciyorum,sonrası önemli.Şöyle ki;

Parçacı 1,6 hdi Euro5 motor baskı balatası sorunlu dedi,Euro 4 de cevirecez dedi.Meha marka volant getirdi,üstüne orginal luk marka baskı balata koydu buna garanti veriyorum dedi. ustayla teknik bir şeyler konuştular ,600 tl ödedim aldık çıktık.usta montaj etti şimdi120 km sürdüm,şimdilik çekişte bir sorun yok ve bir ses de gelmiyor.İnsallah boyle devam eder.
    Forumda ilgili arkadaşlara sorum şu , Bu yaptığımız işlemi anlayan var mı ? madem euro5 ve euro 4 volant vs. parçaları uyumluydu citroen neden bunu değiştiriyor ? daha önce böyle bir şey yaptıran veya duyan var mı ? teşekkür ederim,iyi forumlar.
    Bir gün benden şikayet ettiğin ne varsa, özleyeceksin.. ' Özdemir Asaf '

sefaguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: sefa
    Araç: 2013 Aracım Yok 95 hp hdi comfort

Cevap: C-elyse 1.6 HDI 135 bin km ağır bakım / baskı balata volant sorunu

Valla kardeşim. Sorun bendede var bana sabit volant kullanilacak demislerdi ama ben hala yaptırmadim fazla titretmiyor bende aynen kronik bu arabalarda. Sabit volant ne bilmiyorum ama onu kullanicaz dediler. Bide sey duydum volant cift tarafliymis bizim arabada varmi bilmem.ama bazi ustalar ters cevirip yapiyormus. Bilmiyorum ben oyle duydum.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sefaguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: sefa
    Araç: 2013 Aracım Yok 95 hp hdi comfort

Benim aracim benden onceki sahibi 112binde degistirmis debraji ben150binde aldım tas gibiydi alınca bende degistirdim trafikte kullanılmiyor suan yavas yavas sertlesmeye basladi. Yani benim anladigim.kadariyla bu araba diger arabalara gore biraz ince kullanim istiyor yani nazli araba.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad-Soyad: izzet
    Araç: 2012 Citroën C-Elysee 92 hp hdi comfort plus

Hocam,benim arabadan sabit volan çıktı gene.c4 1.6 hdi 90 hp lik arabanın volan ve ona uygun baskı balatayı taktılar .anlamadım ama araba daha iyi oldu.bakalım bir yerimize kaynamazsa iyidir.😊

Ad-Soyad: mustafa aslan
    Araç: 2012 Citroën C4 1.6 hdi

Aradan baya zaman geçmiş. Paradigma aynı sorun bendede var. 2012 Manuel 92 beygirlik c4'üm var. 3 defa orjinal baskı balata değişti bunların bir tanesi volantla beraber değişti ama hala titriyor araç. Sen bu değişimden sonra kaç bin km yaptın ve aracında hala titreme varmı. Galiba bende euro 4 motor debriyaj ve volant almalıyım.