Begenme Begenme:  0
Begenmeme Begenmeme:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 14 ve 14

Konu: Sağ ön camdan gelen tıkırtısesi

Ad-Soyad: OLCAY DEMİRAL
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1.6 HDİ EXCLUSİVE

Sağ ön camdan gelen tıkırtısesi

Sağ ön camdan gelen tıkırtısesi
    Arkadaşlar hayırlı ramazanlar.Aracımın ön sağ camından bozuk yollarda tıkırtı geliyor. Sakarya da garanti kapsamında yetkili servise götürdüm.Kapıyı söktüler kırık yada çatlak bir şey yok dediler.Bunların cam motoru tek yerden tutuğu için böyle yapıyor dediler gönderdiler beni çok tatmin etmedi cevap fitillerden felan olabilri mi dedim. hayır dediler.Bu aralar Ankara yolculuğum var orada servise bir daha götürmeye değer mi?

kaplan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: kaplan
    Araç: 2013 Citroën C-Elysee 1.2 vti atracta tekno

Cevap: Sağ ön camdan gelen tıkırtısesi

Aynı kardeş alışmaya bak bence

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MiKRooP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: serkan kesin
    Araç: 2012 Citroën C-Elysee 1.6 HDi 92 HP Exclusive

becerebiliyor isen kendin sök sallanan her paçayı sabitlemeye çalış sert cisime değdiği yerlere pvc lere takılan yapışkanı fitiller var onlardan yapıştır, yada çift taraflı bant kullan , silikon da sıkabilirsin Mekanizma dışı titreşim yapabilecek yerleri görür isen silicon sprey al ondan sık bol bol ses felan hiç bir şey kalmaz hazır sökmüş iken bitüself yalıtım bantı var onlarıdan da kapının iç saçına yapabildiğin kadar yapıştır kapı döşemesini takmadan yanına bir arakadaşını alarak bozuk yolda test yap ses yapıyormu yapıyor ise tam olarak nereden geldiğini tespit etmeye çalış yerini tam bulur isen halledersin her türlü
    Senin araç 2014 benim araç 2012 servisin dediği gibi kronik bir sorun olsa idi bende de ses olurdu şuanlık bende tık yok yeni yapılan asfalt bile dökülmemiş yolda bile gittim hiç ses duymadım duyar isem sökerim ne var ne yok sabitletim

HİBOM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: HALİL İBRAHİM
    Araç: 2015 Citroën C-Elysee 92 HP EXLUSİV/VİZON GRİ

benim ön camlarda aynı tkırtı var.kronik sorun.citroen elysee'de.

Sağ ön camdan gelen tıkırtısesi cemdogu556 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: S.Cem Doğu
    Araç: 2005 Citroën C2 1.4 HDI SX

Buna biz citroen klasiği diyebiliriz. C-elyselerde de demek ki tek noktadan tutunan krikolardan var. Bizde de böyle. Ben çözümü, krikoyu tutan kaynatılmış demirin saca temas eden yerlerine su geçirmeyen sünger sıkıştırarak çözdüm. Punta tipi kaynak yapılmış, ayrıca birkaç yerinden perçimlenmiş. Demir zaten esnek olan saca değerek tıngırtılara, cızırtılara sebep oluyordu. Özellikle arnavut kaldırımlı yollarda kapının içi resmen yankılanıyordu ama artık sorun yok gibi.

Ad-Soyad: Mustafa Alpay Sonmezturk
    Araç: 2006 Citroën C4 1.6 Hdi Sx 110

2006 model C4 aracımda aynı sıkıntıdan kafayı yemek üzereydim. Farklı bir forum sitesinde bir paylaşım gördüm ve uygulamaya karar verdim. Kapı açıkken kapının üstünde kalan fitillere slikon sprey sıktım kesinlikle ses kalmadı. Ben slikon spreyi iç kısımdaki fitillerede uyguladım. Şu an tık ses yok 2 haftadır. Sizde deneyin geçerse ses tekrarladıkça slikon sprey sıkarsınız. Hem plastiğin ömrü uzar hemde ses kalmaz. Ben wurth kullandım slikon sprey olarak. Ama sanırım muadil markalarda aynı işlevi görür. Denerseniz eğer sonucu yazın lütfen burdan.

thekel82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Thekel82
    Araç: 2010 Başka Marka Chevrolet Cruze 1.6 LS AT

Benim aracin ssag on cami acikken yapiyor, onceleri deliriyordum sonra alistim. Yapacak birsey yok :/
    May the force be with you !

Ad-Soyad: mutlu
    Araç: 2015 Citroën C-Elysee 1.6 HDİ Exclusive

Aracım 2015 model C-Elysee aynı sorun bende de var. 15 bin bakımı için Adapazarı'ndaki servise gittim. Sağ ön cam aralık durumda ses yapıyor dedim. Cam motoru/cam krikosu (tam hatırlamıyorum) bozulmuş dediler. Garanti kapsamında yenisi ile değiştirdiler. 1 hafta sonra aynı ses tekrar oluştu. Kronik sanırım.

Ad-Soyad: tarık
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1,6 hd exulusive

torpido ve plastik aksamlara vd60 sprey sıktım ses kesildi. Cam içinse slikon spreyler var anında çözüm veriyor.

thedeparted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ad-Soyad: Mehmet Aydın Akalan
    Araç: 2013 Citroën C-Elysee 1.6 HDi 92 Hp Exclusive

Alıntı enna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    torpido ve plastik aksamlara vd60 sprey sıktım ses kesildi. Cam içinse slikon spreyler var anında çözüm veriyor.
    Hocam spreyi tam olarak nereye sıktınız? Parça söktünüz mü ya da sökmediyseniz hangi aradan spreyi uyguladınız acaba?

Ad-Soyad: tarık
    Araç: 2014 Citroën C-Elysee 1,6 hd exulusive

torpıdo kapak açma yerine ve kolçağın hem açma mandalına ve kolçağın arka yuvarlak kısmına w60 sprey sıktım ses kesildi.
    camı tam olarak aşağı indirdim aradan ince ucu var zaten spreylerin onla aşağı doğru sprey sıktım. bir kaç kez camı aşağı yukarı yaptım onunda ses kesildi. Parça sökmeye vs gerek yok. spreylerin ince ucu onla deyin bir şey kalmaz. yada kapı kilitciler var verin bir 10 lira sprey sıkıyorlar. onlarda halleder.

Ad-Soyad: fetih bişgin
    Araç: 2013 Citroën C-Elysee 1.2 72 hp vti triptonik exclusive

Selam aleykum arkadaslar aracim 2013 1.2 benzinli triptonik exclusive bir ay once aldim sag on yolcu camini kapattigimda sikinti yok bir tik daha dugmeye bastigimda acayip sikisarak gicirti sesi geliyordu rahat duramadim elimde wd40 sprey vardi cam krikosu icine ust kisma her yerine sıktım maalesef wd40 buraya iyi gelmiyormus cam krikosunun icini sıktıgım yagi nasil temizlerim ya da bir kereden birsey olur mu yardimci olursniz sevinirim simdiden tesekkurler.

Ad-Soyad: hakan
    Araç: 2012 Citroën DS3 eski ds3 c3 sahibi

ogs takılıysa ses, bozuk yollarda oradan gelebilir.

Ad-Soyad: ahmet özyer
    Araç: 2016 Citroën C-Elysee 1.6

bu ses banada kafayı yedirtecek sağ ön kapıdan yada camdan geldiği kesin,buna sprey ile çözüm bulan arkadaşlar,bu çözüm kalıcımıdır,tam olarak hangi spreyi hangi bölgelere nasıl sıktınız mümkünse bilgi verirmisiniz?