Citroen’den Bir Yarışçı Daha: DS3 Cabrio Racing

By
Güncellendi: 10 Temmuz 2013

WRC’nin en iddialı takımı Citroen Racing, yepyeni modellerle yollarda kendini göstermeye devam ediyor. Citroen Racing ekibi DS3 Racing’ten sonra aynı otomobilin üstü açılır versiyonu Cabrio’nun da Racing versiyonunu geliştirdi. Şimdilik bir konsept olma özelliği taşıyan araç ilk olarak Goodwood Hız Festival’inde (12-14 Temmuz 2013) görücüye çıkacak. Ardından Frankfurt Motor Show’da boy gösterecek.

Citroen DS3 Cabrio Racing Kokpit

Citroen DS3 Cabrio Racing Kokpit

Citroen DS3 Cabrio Racing’in en büyük özelliği 1.6 litre hacminde 202 beygir güç üreten motora sahip olması. DS3 Racing, Peugeot 208 GTI, Peugeot RCZ gibi modellerde de bu motor kullanılıyor. Motorun bu araçtaki tork değeri 275 Nm ve bunu 2000 devir / dakikada kullanıma sunuyor. Citroen Racing imzalı yürüyen aksama sahip araçta karbon fren kiti bulunuyor.

Araç dışında sportif öğeler bir bakışta kendini belli ediyor. Tampon altı rüzgarlık, mat siyah gövde rengi, karbon fiber detaylar, pembe bantlar, DS3 Racing jantları bunlardan bir kaçı.

Citroen DS3 Cabrio Racing Arka Viraj Üstü Açık

Citroen DS3 Cabrio Racing Arka Viraj Üstü Açık

Aracın iç kısmı da standart DS3 Cabrio modellerinden bir hayli farklı. Özel tasarımlı ve renk kombineli  yarış koltuklarına yer verilen araçta geleceğin Citroen sevdalılarına da yer verilmiş. Citroen Racing imzalı bebek koltuğu bir hayli ilgi çekici. Ayrıca özel tasarıma ve dikişlere sahip kokpit elemanları ve karbon fiber parçalar dikkat çekiyor.

Yapılan Yorumlar

  1. Pingback: Citroen DS3 Cabrio Racing 200 Adet Üretilecek | TR Citroën

  2. Martin

    02 Eylül 2015 at 10:38

    I was so confused about what to buy, but this makes it uneblstandaerd.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir